Ar turėtumėte duoti pieno kūdikiams su kruopos?

Krupas yra įprasta vaikystės liga, kurią nustato nuolatinis barking kosulys. Karpas paprastai sukelia virusas. Dauguma atvejų nėra rimti ir dažnai gali būti gydomi namuose. Daugelis tėvų klausia, ar jis tinkamas maitinti savo kūdikių pieną karpos metu. Nors pienas gali aprūpinti kramtomuosius vaikus su būtinu maitinimu ir drėkinimu, karvės pienas gali pabloginti krampį. Jei kyla susirūpinimas dėl kraupo arba jūsų kūdikiui būdingas didelis karščiavimas, pasireiškia baimės požymiai ar sunku kvėpuoti, kreipkitės į gydytoją.

Krups ir drėkinimas

Jei jūsų kūdikiui yra lengvas kraupo atvejis, Mayo klinika rekomenduoja, kad gydytumėte kruopą namuose, įdėkite į jo kambarį oro drėkintuvą, suteikdami jam rekomenduojamą ibuprofeno ar acetaminofeno dozę ir sėdėdami vertikaliai, kad sumažintumėte kosulį. Taip pat labai svarbu, kad jūsų kūdikis būtų gerai hidratuotas jo kreivės metu. Tinkamas hidratacija padės sušvelninti gerklę ir palengvinti skausmingą kosulį, redukuojant gleivių sekretus. Tinkamas drėkinimas taip pat padeda išlaikyti savo energiją ir išvengti karščiavimo. Jei jūsų kūdikiui pasireiškia labai dehidratuoti požymiai, nedelsdami jį nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę.

Slauga ir karpis

Kūdikiams, kenčiantiems nuo kraupo, saugu gerti motinos pieną. Svarbiausia, kad krūties pieno metu kūdikiai neapsaugotų ir nepakankamai maitintų ligos metu. Pediatras dr. William Sears teigia, kad motinos pienui tenka pagrindinis vaidmuo gydant krupą, nes slauga padeda kūdikiams atsipalaiduoti. Jei kūdikis yra ramus, jo kvėpavimo takai taip pat atsipalaiduoja ir jo kosulys tampa silpnesnis. Žindymas taip pat gali užmušti savo kūdikį miegoti, o tai suteikia jam reikalingos energijos, kad kovotų su jo virusu ir greičiau atsigautų.

Karvės pienas ir kruopos

Kaip ir motinos piene, karvės pieno butelis taip pat hidratuos ir ramina jūsų kūdikį, tačiau registruotas homeopatinis gydytojas Melanie Creedy įspėja, kad taip pat gali sustiprėti jo kraupo simptomai. Nors kiti skysčiai, įskaitant motinos pieną, gali išplisti išgėrus iš gerklės, karvės pienas gali susilpninti skreplius ir pabloginti kosulį, geriau jį hidrinti plonesniais skysčiais. Turėkite omenyje, kad karvės pienas netinka jaunam vaiko virškinamojo trakto ir jo negalima skirti vaikui iki 12 mėnesių.

Alternatyvūs skysčiai karpams

Jei nenorite kūdikio maitinti krūtimi ir norėtumėte išmesti išskyras iš jo gerklės, sultys ir vanduo yra geriausios galimybės išlaikyti jo hidrataciją. Šalta be kofeino arbata taip pat gali nuraminti savo gerklę. Arbata ar šaukštas medus yra dar geras gerklės kumštis, bet vengti jo vaikams iki 1 metų, nes tai gali sukelti botulizmą. Jei jūsų kūdikis yra vyresnis ir gali valgyti kietą medžiagą, pasiūlykite jam ledo šoką arba šiltą sriubą, kad jį maitintumėte ir padėtumėte sušvelninti jo gerklės skausmą.