Informacija apie maistingumą karnitams

Carnitas yra Meksikos patiekalas, sudarytas iš mažų kiaulienos gabalėlių, kurie yra virti jų riebaluose, druskos ir kartais apelsinų. Paprastai jie laikomi ypatingu proginiu maistu, dažnai švenčiamais Meksikos kultūros metu ir daugumoje Meksikos restoranų.

Pasak “My Fitness Pal” svetainės, “carnitas” yra apie 102 kalorijas už 2 uncijos. Viena porcija gali suteikti jūsų kūnui 16 g baltymų, 1 g angliavandenių ir 3 g riebalų.

Carnitas yra tik du vitaminai: vitaminai A ir C. 2-unz. Servetėje yra 100 TV vitamino A ir 1,8 mg vitamino C. Carnitas taip pat turi svarbių mineralų, tokių kaip kalcio, geležies, natrio ir kalio. Kiekvienoje porcijoje yra apie 10 mg kalcio, maždaug 1 mg geležies, 91 mg natrio ir 255 mg kalio.

Tipiški karnitų ingredientai yra vištienos sultinys, kiauliena, cilindro, kmynų, lauro lapai, svogūnai ir čili padažas. Kiti ingredientų variantai yra tortilai ir salsa, kurie būtų populiariausias užsakymas “a la carte” karnitų tvarka.

Dėl daugelio skirtingų metodų ir ingredientų, naudojamų karnitui paruošti, kalorijos ir makroelementai skirsis priklausomai nuo paruošėjo.

Kalorijos ir makroelementai

Vitaminai ir mineralai

Ingredientai ir rūšys

Apsvarstymai