Ar clamato sultys yra sveiki?

Clamato sultys arba pomidorų sultys, įmirkytos su gliukozės sultimis ir mažais lašinių mėsos gabalėliais, yra puiki alternatyva įprastoms pomidorų sultims. Daugelis žmonių ją naudoja kaip “Bloody Mary” kokteilio bazę, bet jūs taip pat galite naudoti jį kaip pagardintą šaltos ir karštos sriubos sultinį. Šios sultys yra gana didelės natrio druskos, taigi laikykimės, kad vartojate retą kaip gydymą. Nepaisant to, jame esantys vitaminai ir mineralai tampa sveika.

12 oz. “Clamato” sulčių skonio sudėtyje yra 90 kalorijų arba 4,5 proc. Kalorijų, kurias reikia vartoti kiekvieną dieną, jei sekti 2000 kalorijų dietą. Vienoje porcijoje šio gėrimo yra 2 g baltymų. Jūsų valgio planu kiekvieną dieną reikia 46-56 g baltymų. Naudojant Clamato sultis, kaip pagrindą jautienos sriuboms, padidėja baltymų sunaudojimas ir darosi dar sveikesni.

Valgykite Clamato sulčių patiekalą, o jūs vartojate 18 g angliavandenių. Šis kiekis sudaro nuo 5,5 iki 8 procentų 225 iki 325 g, kuriuos reikia kasdien. “Clamato” sulčių angliavandeniai atlieka svarbų vaidmenį jūsų širdies ir smegenų funkcijose, taip pat tiekia energiją. Be to, vartojate 1 g pluošto. Kiekvieną dieną jums reikia 25-38 g skaidulų, tačiau sultys padeda apsaugoti nuo vidurių užkietėjimo ir viduriavimo.

“Clamato” sultys viename porcijoje yra 15 g cukraus. Kai kurie iš šio cukraus gaminami iš natūralių cukrų, tačiau kai kurie yra pridėta. Nors natūralūs cukrūs paprastai neigiamai neveikia jūsų sveikatos, gali būti pridėtos cukraus – jie gali sukelti dantų susitraukimą, sukelti svorio padidėjimą ir sukelti apibendrintą uždegimą jūsų organizme, kuris gali apsunkinti tokias ligas kaip artritas. Turėtumėte vengti vartoti daugiau kaip 25-37 g cukraus kiekvieną dieną.

Gerkite Clamato sultys, kad padidintumėte savo vitamino C kiekį. Viena porcija suteikia 20 procentų paros rekomenduojamo šio vitamino kiekio. Vitaminas C yra naudingas jūsų odai, skatina kolageno gamybą, dėl kurios atsiranda sveikos ir elastingos išvaizdos. Tai taip pat veikia jūsų imuninę sistemą. “Clamato” sulčių porcijoje jūs taip pat gausite 10 procentų vitamino A, kurio jums reikia kiekvieną dieną. Šis vitaminas prisideda prie jūsų gleivinės ir odos formavimo.

“Clamato” sultys suteikia tik nedidelį kiekį mineralų, bet net nedideli kiekiai prisideda prie jūsų sveikatos. Vienoje porcijoje šių sultų yra 2 procentai geležies, kuri reikalinga kiekvieną dieną. “Clamato” sultys, įtrauktos į Manheteno moliuskų blynus receptus kaip pagardintas sultinys, dar labiau padidina jūsų geležies kiekį. Geležis skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, todėl organizmas gauna deguonį, kurio reikia norint išvengti mieguistumo. Be to, jūs gaunate 2 procentus kalcio, kurio jums reikia “Clamato” sultyse.

Vienoje porcijoje “Clamato” sultys yra 1300 mg natrio, beveik visa riba yra 1500 mg per parą, kurią palaiko Amerikos širdies asociacija. Ieškokite mažesnių natrio rūšių, kad sumažintumėte vartojimą ir sumažintumėte padidėjusį kraujospūdį. Natrio perteklius jūsų mityboje taip pat gali sukelti vandens sulaikymą jūsų galūnėse.

Kalorijos ir baltymai

Angliavandeniai ir skaidulos

Cukrus

Vitaminai

Mineralai

Natris