Fava pupelių mitybos faktai

“Fava” pupelės plinta su maistine nauda. Puikūs pluošto, folatų ir mažai riebalų baltymų šaltiniai, šios šviesiai žalios pupelės jau seniai populiarios Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Europoje.

Virtos Fava pupelių maitinimas

1 puodelio patiekalas iš bevandenės verdamos kavos pupelių yra 187 kalorijų, 33 gramai angliavandenių, 9 gramai skaidulų, 13 gramų baltymų, 1 gramas riebalų ir be cholesterolio. Be to, šis patiekalas suteikia 177 mikrogramų folio rūgšties arba 44 proc. Dienos vertės, atsižvelgiant į 2000 kalorijų dietą. Kalio, kalcio, mangano ir fosforo yra ir pagrindinių maistinių medžiagų, esančių kvepalų pupelėse.

Konservuoti Fava pupelės

Konservuotos jautienos pupelės panašiai maitina šviežias virtas pupeles, išskyrus 1 puodelio konservuotų pupelių paruošimą, suteikia 1160 miligramų natrio, o vienodo dydžio nerafinuotų pupelių, patiektų be druskos, kiekis yra tik 8 miligramai natrio. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja kasdien sunaudoti ne daugiau kaip 1 500 miligramų natrio, pažymėdama, kad per didelis natrio vartojimas yra glaudžiai susijęs su aukštu kraujo spaudimu.

Sveikatos privalumai

2010 m. Rekomendavus maisto produktams, kurie gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, JAV dolerio dietos gairės amerikiečiams rodo, kad baltymų šaltiniai, kurių sudėtyje yra mažai angliavandenių ir sočiųjų riebalų, taip pat yra daug skaidulinių medžiagų. “Fava” pupelės atitinka šias priemones ir priskiriamos maistinių medžiagų tankumui, tai reiškia, kad tai suteikia didelių vitaminų ir mineralų kiekio kalorijų.