Mažas kreatinino ir bulių kiekis

Tiek kreatinino, tiek BUN rodmenys rodo bendrą inkstų funkcijos vaizdą. Paprastai žemas lygis yra geras dalykas, o aukštas lygis gali rodyti įvairius inkstų veiklos sutrikimus. Keletas gyvenimo būdo pokyčių, taip pat medicininis valdymas gali padėti geriau kontroliuoti kreatinką ir BUN skaičių.

Kreatininas yra normalus raumens audinio funkcijos metabolinis šalutinis produktas. Kreatininas, atliekų produktas, visada tam tikru laipsniu yra organizme. Tinkamai veikiantis inkstų filtras kreatininas iš kraujo ir į šlapimą šalinti. Tačiau asmuo, turintis inkstų pažeidimą ar ligą, gali turėti didesnį kreatinino kiekį kraujyje, jei inkstai filtruojami taip pat efektyviai. Įprastas kreatinino kiekis, pagal MayoClinic.com, svyruoja 0,6-1,2 mg / dL. Kreatinino kiekis gali skirtis net ir žmonėms su inkstų funkcijos nepakankamumu, ir šis testas ne visada yra tinkamas inkstų funkcijos rodiklis.

BUN reiškia kraujo karbamido azotą. Kai ląstelėse naudojami baltymai suskaido kepenis, procesas palieka šalutinį poveikį, vadinamą karbamidu. Kaip kreatininas, karbamidas patenka į kraują. Inkstai filtruoja šlapalą iš kraujo ir į šlapimą. Kai jūsų BUN yra didesnis nei įprastas, tai gali reikšti, kad jūsų inkstuose yra sunkumų filtruojant atliekas. Tai taip pat gali rodyti inkstų ligas ar sutrikimus. Moteriškos BUN dažniausiai yra nuo 6 iki 21 mg / dL, o žmogaus diapazonas gali būti šiek tiek aukštesnis – nuo 8 iki 24. Mažesnė BUN ne visada geresnė: tai gali reikšti ir kitas problemas.

Nors mažas kreatinino kiekis paprastai yra geras dalykas, mažas BUN kiekis gali būti ne. BUN, kuris gerokai prastesnis už įprastą diapazoną, gali rodyti tam tikrą kepenų pažeidimo laipsnį, tai taip pat gali būti ankstyvas nepakankamo mitybos požymis. Mažas BUN kiekis taip pat gali būti sukeltas dietos: MayoClinic.com praneša, kad žmonės, turintys mažai baltymų ar didelės angliavandenių dietos, gali turėti mažesnį kiekį nei vidutinis žmogus. Jei jūsų BUN sumažėja žemiau normos, gydytojas gali užsisakyti papildomus testus, kad nustatytų, ar yra pagrindinė sveikatos būklė.

Normalios kreatinino ir BUN normos palaikymas gali būti susijęs su vaistų vartojimu ar dietos keitimu. Vaistiniai preparatai, skirti lėtai progresuoti inkstų liga, ankstyvosiose stadijose gali būti tinkami, tačiau vėlesniuose stadijose gali prireikti dializės palaikyti normalią diapazoną. Be to, gali padėti valgyti inkstų dietą. Nacionalinis inkstų ir urologinių ligų informacijos kliringo centras praneša, kad jūs galite išlaikyti mažą kreatinino ir BUN kiekį, nes tikrina natrio, cholesterolio, kalio ir baltymų kiekį. Tai gali ne tik išlaikyti jus sveiką, bet ir sulėtinti inkstų ligų progresavimą.

Kas yra kreatininas?

Kas yra BUN?

Kai BUN yra per mažas

Išlaikyti skaičiavimus žemas