Mitybos faktai netirpusiam sviestui

Sviestas, nors ir pagamintas iš pieno, nepriklauso pieno grupei. JAV žemės ūkio departamentas neįtraukia sviesto iš pieno grupės, nes joje yra tik mažai kalcio. Sviestas laikomas kietu riebalu ir priklauso SoFAS grupei – tai kategorija, sudaryta iš kietųjų riebalų ir pridėtų cukraus.

Sotusis riebalas ir cholesterolis

Yra trys pagrindiniai maistinių medžiagų tipai: angliavandeniai, baltymai ir riebalai. Sviestas yra beveik vien tik riebalų – baltymų ir angliavandenių kiekis nesumalinto sviesto lazdele yra mažesnis nei 1 g. Sviestas yra didelis sočiųjų riebalų kiekis, nesvarbus kietųjų riebalų rūšis, dėl kurio yra padidėjęs cholesterolio kiekis. Viena nestandartinio sviesto lazda – bendra priemonė kepant – yra apie 810 kalorijų ir 58 gramų sočiųjų riebalų. Kiekvienoje 1 šaukšto sviesto yra 113 kalorijų ir 11,5 gramų riebalų. Svieste taip pat yra cholesterolio, kito tipo nesveiko kieto riebalų, kurie gali padidinti savo cholesterolio kiekį kraujyje. Vienoje nestandartinio sviesto lazdoje yra apie 243 miligramus cholesterolio.

Tuščios kalorijos

Sviestas yra tuščių kalorijų šaltinis, o tai reiškia, kad ji turi mažiausią maistinę naudą. Svieste nėra jokių maistinių skaidulų ir itin mažai vitaminų, mineralų ir baltymų. Pavyzdžiui, neslystančio sviesto lazdelėje yra tik 27 miligramai kalcio, 2 miligramai magnio ir 27 miligramai kalio. Apskritai, jūs neturėtumėte sunaudoti daugiau nei 260 kalorijų SOFAS per dieną. Apsvarstykite, kad 2 1/2 šaukštai nesūdyto sviesto tiktai atitiktų jūsų SoFAS paskirstymą už tą dieną. Turėkite omenyje, kad SoFAS yra daugybe maisto produktų, išskyrus sviestą, įskaitant paruoštą mėsą, šokoladą, ledus, sūrį, pyragaičius, soda ir desertus.

Pastaba apie “Stick Margarine”

Negalima pakeisti margarino sviesto namie ir vengti prekinių produktų, kuriuose yra margarino. Margarinas, tarsi sviestas, yra kietas riebalai. Stiklo margarinas turi mažiau sočiųjų riebalų nei sviestas, tačiau jame yra trans-riebalų. Trans riebalai, perdirbti riebalai, kurie paverčia skystą augalinį aliejų į kietą riebalą, yra labiau kenksmingi jūsų širdies sveikatai nei sočiųjų riebalų. Perskaitykite produktų etiketes. Mitybos etiketė parodys, kiek sotųjų riebalų ir trans-riebalų yra maisto produktuose. Sudedamųjų dalių sąraše gali būti vadinamas hidrintu margarinu arba iš dalies hidratuotas augalinis aliejus.

Apsvarstymai

Vienas iš paprasčiausių būdų, kaip sumažinti kietųjų riebalų suvartojimą, yra sviesto vartojimas kaip prieskonį. Išeikite iš įpročio automatiškai papildyti visą savo maistą sviesto lazda. Jei manote, kad jūsų maistui reikia daugiau skonio, pabandykite eksperimentuoti su įvairiais žolelėmis ir prieskoniais. Pavyzdžiui, vietoj to, kad jūsų ryte iš rytinio graužio skrudinto skonio su sviestu supjaustytų, pabandykite apibarstyti jį cinamonu. Ir kitą kartą, kai turite iškeptą bulvę, praleiskite sviestą ir vietoj to pabandykite juodųjų pipirų ir šviežio baziliko. Kai gaminate maistą, pabandykite sviestą pakeisti sveikais širdies sveikais nesočiojais riebalais, tokiais kaip alyvuogių aliejus, rapsų aliejus, kukurūzų aliejus, sojos pupelių aliejus arba saulėgrąžų aliejus.