Plavix ir žuvų taukai

Gydytojai skiria vaistą “Plavix”, kad išvengtų kraujo krešulių ir sumažėtų širdies ligų ir insulto rizika. Žuvų taukai yra įprastas sveikatos papildas, naudojamas siekiant sumažinti aukštą cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat gali užkirsti kelią kraujo krešulių susidarymui. Todėl šių dviejų vaistų vartojimas gali sukelti per didelį kraujavimą, kuris gali būti pavojingas gyvybei. Prieš vartojant Plavix, prieš vartojant žuvų taukus ir kitus papildus, svarbu pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Plavix

Plavix yra klinikinio antikoaguliacinio vaisto klopidogrelio bisulfato prekinis ženklas, skiriamas žmonėms, kurie neseniai patyrė insultą ar širdies smūgį arba kuriems yra širdies ir kraujagyslių ligų pavojus. “Drugs.com” pažymi, kad šis vaistas apsaugo nuo kraujo krešulių, slopindamas trombocitus, kraujo krešėjimą ląsteles. Plavix gerina kraujotaką per arterijas geresnei širdies ir kraujagyslių sveikatai.

Kraujo krešėjimo rizika

Trombocitai yra kraujo kūneliai, kurie yra pagrindiniai jūsų kūno krešėjimo veiksniai. Kai atsiranda sužalojimas, šios ląstelės koaguliuojamos arba klijasi kartu, susidarančios akių krešulių, kurie sustoja kraujavimui. Tačiau kraujo krešuliai taip pat gali formuotis kraujagyslėse dėl žalos, uždegimo, sukietėjimo dėl aterosklerozės, traumų ir riebalų plokštelių kaupimosi. Kraujo krešuliai ir plokštelės gali žymiai susiaurinti ir sukietėti arterijas, trukdančias kraujo tekėjimui. Kraujas taip pat gali atsirasti ir keliauti į kitas kūno dalis, sukeliančias trombą ar užblokavimą. Kraujo krešuliai širdyje, plaučiuose ir smegenyse gali būti mirtini ir jiems reikia skubiai gydyti.

Žuvies taukai

Žuvų taukai yra natūrali priemonė, kuria siekiama sumažinti aukštą cholesterolio ar trigliceridų kiekį ir sumažinti aterosklerozės ir širdies ligų riziką. MayoClinic.com perspėja, kad žuvų taukuose yra omega 3 riebalų rūgščių, susietų su sumažėjusiu trombocitų agregacija arba susitraukimu, ilgesniu kraujavimo laiku ir padidėjusi fibrinolizė ar kraujo krešulių suskaidymas. Nors didesnės omega 3 riebalų rūgščių dozės gali turėti šių pasekmių, negalima vartoti Plavix ir kitų antikoaguliantų ar kraujo krešumą mažinančių vaistų. Įkvėpus didelę žuvų taukų dozę, galite padidinti hemoraginės ar kraujavimo insulto riziką, kraujavimą iš nosies ar kitus nenormalius kraujavimus.

Plavix šalutinis poveikis

Plavix taip pat gali padidinti riziką gyvybei pavojingam kraujavimui. “Drugs.com” pataria pacientams, vartojantiems šį vaistą, kad išvengtumėte veiksmų, dėl kurių kūno svoris sumažėtų. Kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote, kad per daug kraujojate nuo įprasto pjūvio ar sužalojimo arba turite kokių nors neįprastų kraujavimo požymių. Kitas šalutinis poveikis, apie kurį turėtumėte pranešti savo gydytojui, yra kraujavimas iš nosies, kraujas šlapime arba išmatose, juoda, tarša išmatose, niežtintis odos bėrimas ir raudonos arba violetinės dėmės ant odos.