Atsistatymas iš makšties histerektomijos

Hysterektomijos metu moterio gimda ištraukiama per pilvo pjūvį arba per makštį operacijos metu. Moterys, turinčios tam tikrų ginekologinių problemų, gali ieškoti makšties histerektomijos, kuri leidžia greičiau atsigauti, negu pilvo jausmas. Ši procedūra gali būti naudinga moterų sveikatai, jei ji turi tam tikrų sveikatos būklių, pavyzdžiui, fibroidais, vėžiu ar endometriozu. Po to, kai moteris turi histerektomiją, ji negalės pastoti ar būti vaikais.

Po operacijos

Makštiesisterektomijos išgydymas reikalauja, kad ligoninė liktų kelias dienas. Paprastai moterims patartina lėtai judėti ir šiek tiek pasivaikščioti po operacijos, padėti atstatyti ir išvengti kraujo krešulių kojose. Kai jie išeis iš ligoninės, moterys turėtų vengti pernelyg ilgo ar sekso bent savaitę po operacijos. “Mayo Clinic” rekomenduoja moterims namuose rūpintis, kad po operacijos trumpą laiką padėtų kasdienes užduotis. Iš makšties histerektomijos atsigauna paprastai be rūpesčių, tačiau tai gali užtrukti kelias savaites iki kelių mėnesių. Vidutinis makšties histerektomijos atsinaujinimo laikas yra vienas mėnuo.

Fiziniai simptomai

Po makšties histerektomijos, kraujavimas iš makšties gali atsirasti kelias dienas ar kelias savaites. Šiuo metu reikia dėvėti sanitarines servetėles. Moterys, kurioms per operaciją buvo pašalintos kiaušidės ar kiaušidžių vamzdeliai, iš karto pereis į menopauzės būseną. Dėl to gali atsirasti nepatogus šalutinis poveikis, pvz., Karščio bangos ar minimalus makšties tepimas. Po makšties histerektomijos stebėti simptomai yra pykinimas, vėmimas, karščiavimas, galvos svaigimas arba labai didelis kraujavimas. Tai yra įspėjamieji problemos ženklai ir apie tai nedelsiant reikia pranešti gydytojui.

Vaistiniai preparatai

Ligoninėje moterys gauna intraveninius (IV) skysčius po makšties histerektomijos. IV gali turėti skausmo vaistus, tačiau taip pat gali būti skiriamos skausmo tabletės. Moterims, kurioms pasireiškė ankstyvoji menopauzė po histerektomijos, gali būti skiriama estrogenų pakeičiamoji terapija (ERT).

Rizika ir komplikacijos

Kai kurios moterys patiria komplikacijų iš makšties histerektomijos. Komplikacijų, kurios gali atsirasti, pavyzdžiai yra vaistų reakcijos, kvėpavimo sutrikimas, kraujo krešuliai, per didelis kraujavimas ir chirurginės infekcijos. Kai kurios moterys gali patirti skausmą lytinių santykių metu po histerektomijos ar priešlaikinio menopauzės. Moterims, kurioms yra ankstesnės sveikatos būklės, pvz., Nutukimas, diabetas ar aukštas kraujospūdis, gali padidėti makšties histerektomijos komplikacijų rizika.

Emocijos po heistrektomijos

Kai kurios moterys jaučiasi labai teigiamai apie savo histerektomijas. Jie gali atsiriboti nuo skausmo, ligos ar diskomforto, jei atlikta jų makšties histerektomija, siekiant nustatyti sveikatos būklę. Kitos moterys gali nerimauti dėl nėštumo ar gimdymo kontrolės. Priešingai, kai kurios moterys gali pasireikšti susižavėjimu po histerektomijos, ypač jei jie tikėjosi, kad vieną dieną bus daugiau vaikų. Jie taip pat gali pajusti, kad dalis jų moteriškumo praeina. Šios emocijos yra įprastos po histerektomijos, tačiau jei sunkūs jausmai išlieka, gali būti naudinga kreiptis į psichinės sveikatos specialistą.