Idealus svorio kalorijų skaičiuoklė

Tiek jūsų svorio, tiek kūno sudėtis yra svarbi sveikatai. Niekam nėra idealaus kūno svorio, bet yra tam tikro aukščio priimtinų svorių diapazonas. Gydytojas gali jums patarti, ar esate sveiko svorio ar padidėjęs su nutukimu susijusių sveikatos problemų rizika.

Idealaus svorio nustatymas

Moterims lengva naudoti sistemą, skirtą jūsų idealų svoriui nustatyti, pradedant nuo 100 svarų pirmosioms 5 pėdų aukščio ir pridėjus 5 svarus už kiekvieną papildomą colį. Jei esate vyras, pradėkite nuo 106 svarų pirmąsias 5 pėdų aukščio ir pridėkite 6 svarus už kiekvieną papildomą colį. Tai reiškia, kad 5 pėdų, 5 colių aukščio moteris turi idealų svorį 125 svarų. Jei turite mažesnį arba didesnį rėmą, tačiau reikės pakoreguoti šį idealų svorį. Pridėkite 10 procentų didelį rėmelį, mažam rėmui išskaitykite 10 procentų. Vyrams ne mažiau kaip 5 pėdos, 5 colių aukščio vidutinis rėmelis, jei riešo matavimas yra nuo 6,5 iki 7,5 colio, o tos pačios dydžio moterys turi vidutinį rėmą, kurio riešo dydis yra nuo 6,25 iki 6,5. Šiek tiek trumpesnė moteris nuo 5 pėdų, 2 colių ir 5 pėdų, 5 colių aukščio turi vidutinį rėmą, kurio riešo dydis yra nuo 6 iki 6,25 colio. Moteris turėtų idealų svorį maždaug 113 svarų, jei ji turėtų nedidelį rėmelį, o ne vidutinį.

Sveikos svorio diapazonas naudojant KMI

Kūno masės indeksas gali geriau nustatyti, ar esate sveiko dydžio, nei idealus svorio apskaičiavimas, nes jame pateikiamas priimtinų svorių diapazonas. Lengva naudoti KMI skaičiuoklę, arba galite naudoti formulę (svoris svarais / (aukštis coliais x aukštis coliais)) x 703. Bet koks rezultatas tarp 18,5 ir 24,9 yra rekomenduojamame diapazone. Pavyzdžiui, jei esate 5 pėdų, 3 colių aukščio, turėtumėte sverti nuo 107 iki 135 svarų.

Tikslinis svoris naudojant kūno riebalų procentą

KMI neatsižvelgia į kūno riebalų procentą ar kūno riebalų pasiskirstymą, kurie gali paveikti jūsų sveikatą. Jei žinote savo dabartinį kūno riebalų procentą ir yra idealus kūno riebalų procentas, kaip tikslą, galite sužinoti, koks svoris turėtumėte pasiekti šį tikslą. Jūsų svorio procentas riebalų pasakys jums, kiek svarų riebalų turite. Atimkite tai iš savo bendro svorio, kad gautumėte liesą svorį. Atskaitykite pageidaujamą kūno riebalų procentą nuo 100 proc., Tada suskirstykite savo liesą svorį į šį skaičių, kad gautumėte tikslinį svorį. Pavyzdžiui, asmuo, turintis 30 proc. Riebalų ir sveriančius 150 svarų, bet norėdamas sumažinti jo kūno riebalus 5 proc., Naudos šiuos skaičiavimus: 150 x.30 = 45, 150 – 45 = 105, 105 / (1.00 – .25) = 140. Ji turėtų prarasti 10 svarų riebalų, kad pasiektų savo tikslą – 140 svarų ir 25 proc. Kūno riebalų.

Kalorijos, reikalingos idealiam svoriui

Kai žinote, kokio svorio jūs siekiate, galite apskaičiuoti, kiek kalorijų jums reikės išlaikyti tokio dydžio kūną. Greitas būdas apskaičiuoti kalorijų poreikius jūsų idealiu svoriu, jei esate vyras, dauginkite svorį svarais nuo 14 iki 18, pasirenkate mažesnį skaičių, jei esate sėdimas ir didesnis skaičius, jei esate labai aktyvus. Moterims padauginkite iš skaičiaus nuo 12 iki 16, priklausomai nuo veiklos lygio. Tikslesniam skaičiavimui reikia apskaičiuoti jūsų pagrindinį medžiagų apykaitą, kuris yra lengviausias naudojant internetinį skaičiuotuvą, o tada dauginant jį pagal veiklos faktorių. Jei esate neaktyvus, padauginkite BMR po 1,2 ir, jei dalyvaudate lengvoje pratyboje, padauginkite iš 1,375. Veiklos koeficientas vidutinio sunkumo pratybų yra 1,55, o labai aktyviems žmonėms – 1,725. Jei esate labai aktyvus ir turite fizinį darbą, jūs padauginkite iš 1,9. Pavyzdžiui, 5 pėdų, 3 colių aukščio, 35 metų moteris, sverianti 140 svarų, turi 1 396 kalorijų per dieną. Jei ji vidutiniškai aktyvi, ji turi apie 2164 kalorijas per dieną, kad išlaikytų savo svorį.

Kalorijos svorio kritimas

Jei bandote pasiekti idealų svorį, vienas iš būdų yra valgyti kalorijų, reikalingų išlaikyti tą svorį, skaičių. Tiesiog įjunkite idealų svorį BMR skaičiuokle, o ne dabartiniam svoriui. Kitas metodas būtų apskaičiuoti jūsų dabartinius kalorijų poreikius ir atimti 500-1000 kalorijų per dieną, o tai lemia svorio sumažėjimą nuo 1 iki 2 svarų per savaitę. Negalima eiti žemiau 1800 kalorijų per dieną, jei esate vyras ir 1200 kalorijų per dieną, jei esate moteris, tačiau tai gali sulėtinti medžiagų apykaitą ir padaryti svorio mažėjimą sunkiau.