Kaip gydyti uždegimą, kuris yra užkrėstas?

Degintas audinys ar oda lengvai užsikrečia, nes oda praranda gebėjimą apsaugoti pagrindinius audinius nuo mikroorganizmų ir nuolaužų. Skysčiai iš kraujagyslių taip pat nuteka ant žaizdos ir sukelia audinių išsipūtimo. Antrojo ir trečio laipsnio nudegimai yra ypač linkę į infekciją dėl didelės žalos pagrindiniams audiniams. Užkrėstas burnas gali turėti pūlį, atrodyti raudoniau nei anksčiau, arba raudonuose dėmeliuose ant odos šalia žaizdos. Didžiųjų nudegimų infekcijų prevencija ir gydymas apima receptinių vaistų vartojimą sidabro sulfadiazino vartojimą.

Švelniai užgerkite riebalų šaltu vandeniu, kad nuvalytumėte žaizdą. Lėtai ir švelniai nuimkite laisvą, negyvą ar sudegusią odą ir kitas šiukšles naudodami sterilias pincetas. Užkrėstas burnas gali turėti pusę ar skysčio užpildytų lizdinių plokštelių. Neišmeskite lizdinių plokštelių. Jei pusė užsidegusi, švelniai prispauskite prie sterilios marlės, kad pašalintumėte pūlį. Iškirpti lizdinės plokštelės, kuriose naudojamos sterilios žirklės, nuplaukite nušlifuotą odą.

Uždenkite nuvalytą žaizdą plonu sidabro sulfadiazino kremo sluoksniu. Kruopščiai uždėkite sterilias pirštines.

Visą laiką laikykite vaistą, uždengtą vaistu, ir prireikus pakartotinai panaudokite. Užtepkite padažu ar tvarsčius žaizdoms tik gydytojo patarimu.

Taikyti sidabro sulfadiazino, kol dega visiškai išgydoma arba oda yra paruošta skiepijimui.