Kalis ir veršeliai

Indeksavimas, šliaujant, gniuždantis, traukimas ir dilgčiojimas yra visi žodžiai, vartojami apibūdinti nelygines ir dirginančias pojūčius, susijusius su neramių kojų sindromu. Ši būklė paprastai paveikia apatines kojas ir veršelius, taip pat gali paveikti viršutines kojas ar netgi ginklus. Neramių kojų sindromas nėra medicininiu požiūriu pavojingas, bet gali būti sutrikęs, ypač jei jis nutraukia miegą. Kalio, geležies, vitamino B ir kitų vitaminų gali būti naudojamas gydyti būklę.

Simptomai

Nepakankamas veršelių dilgčiojimas ar dilgčiojimas yra vienas iš neramių kojų sindromo simptomų. Jūs galite pajusti nekontroliuojamą raginimą perkelti kojas ir šis judesys gali padėti atsipalaiduoti trumpą laiką. Neramių kojų sindromo simptomai paprastai būna blogesni, kai atsibundate ir tampa ypač sunkūs naktį. Jūsų miegą gali sutrikdyti drebulys galūnių judesiai, kurie sukelia dažną dalinį pabudimą.

Rizikos veiksniai

Nerimo kojų sindromas tampa vis labiau paplitęs senėjančio amžiaus. Moterys patiria dažniau nei vyrai. Daugelis moterų nėštumo metu, ypač per trečiąjį nėštumo trimestrą, vystosi neramių kojų sindromo. Kai kuriems žmonėms būklė susijusi su geležies trūkumu. Vaistiniai preparatai, įskaitant antidepresantai ir pykinimas, gali pabloginti neramių kojų sindromo simptomus.

Kalis

Kaip elektrolitas ir būtinas mineralas, kalis yra svarbus raumenų susitraukimui, nervų sistemos veikimui ir skysčių balansui visame kūne. Suaugusiesiems pakankamai paros dozės yra 4700 mg. Kalis gali būti skiriamas neramių kojų sindromui gydyti, tačiau dažniausiai rekomenduojami kiti vitaminai. (Žr. 2 rekomendaciją) Kalio papildai gali turėti rimtų šalutinių poveikių ir gali sąveikauti su maistu ar kitais vaistais. Nenaudokite kalio, nebent tai darytų gydytojas. (Žr. 3 rekomendaciją)

Kiti vitaminai

Kai kurie neramių kojų sindromo žmonės turi vitaminų ar mineralinių papildų lengvatą. Prieš pradėdami bet kokį naują priedą, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Paprasti kraujo tyrimai gali nustatyti, ar yra geležies, folio rūgšties, vitamino B ar magnio trūkumas. Jei jūsų vieno iš šių vitaminų kiekis yra mažas, gydytojas gali rekomenduoti atitinkamą priedą. Informuokite savo gydytoją apie bet kokius kitus vaistus ar papildymus, kuriuos vartojate.