Maži kilpeliai už ausų

Naujos odos ar odos pakitimo atsikratymas gali būti bauginantis. Esant už ausies, šie iškilimai gali būti nuo infekcijos, tokios kaip mastoiditas, iki alerginės reakcijos, tokios kaip dermatitas. Tik gydytojas gali jus tinkamai diagnozuoti ir paskirti tinkamą gydymą.

Mastoiditas

Remiantis vyriausybės “Medline Plus” tinklalapiu, ausų infekcijos kartais gali sukelti mastoidų kaulus, esančius už ausies, – užsikrėsti. Ši sąlyga yra dažniausia vaikams. Kai jis atsitinka, už ausies išsilieja plotai, todėl pasireiškia matomas iškyšas. Ši iškyša gali būti tokia maža kaip pirštų galiukas arba tokia didelė kaip slyva. Papildomi simptomai yra karščiavimas, klausos praradimas, ausų paraudimas ir ausų skausmas. Gydytojai šią infekciją gydo pakartotinėmis antibiotikų dozėmis.

Dermatitas

Už ausų dažnai atsiranda vienas konkretus dermatito tipas, vadinamas seborėjiniu dermatitu. “Merck Manual” tinklalapyje pažymima, kad seborėjinis dermatitas sukelia plintančius spuogus, šie spuogai gali būti geltonos arba raudonos spalvos. Mokslininkai tiksliai nežino, kas sukelia dermatitą. Jie žino, kad retai daro įtaką paaugliams, yra didesnė tikimybė, kad jie gali turėti įtakos vyrams, pablogėja esant žemai temperatūrai ir gali būti paveldimas. Norėdami gydyti, gydytojai gali skirti vietinius kortikosteroidus, kad atlaisvintų svarstykles ir ištirptų smūgius.

Limfmazgiai

Jūsų mažos kampai už ausų gali būti padidėjusių limfmazgių atvejis. Remiantis vyriausybės “Medline Plus” tinklalapiu, jūsų limfmazgiai priklauso jūsų imuninei sistemai. Jie randami visame kūne, įskaitant už ausų, dilbio ir kirkšnies. Kai jums išsivysto infekcijos, tokios kaip tonzilitas, monozė, šaltis ar gripas, limfmazgiai gali išsivystyti iki tos vietos, kur jūs galite jaustis. Jūsų limfmazgiai gali likti patinę dienas ar savaites po infekcijos. Retais atvejais vėžys ir navikai taip pat gali sukelti limfmazgių patinimą.

Gydymas

Kadangi odos bėrimų atsiradimo priežastys yra tokios įvairios, neturėtumėte bandyti gydyti savęs. Pavyzdžiui, jei manote, kad turite dermatitą ir naudojate steroidų kremą, tai nepadės, jei jūsų išsiveržimus sukelia limfmazgių patinimas arba mastitas. Nors priimtina stebėti ir laukti kelias dienas, norint atkreipti dėmesį į pokyčius ir spalvas, esančius jūsų iškilimų, turėtumėte paskambinti savo gydytojui ir apibūdinti savo simptomus. Ji gali pasiūlyti gydymo kursą telefonu arba ji gali paprašyti apsilankyti biure, kad galėtumėte nustatyti griežtesnę diagnozę.

Įspėjimas

Kai kuriais atvejais ausys už ausų gali rodyti rimtas ligas, tokias kaip limfoma ar leukemija. Šios vėžio formos gali sukelti patinusius limfmazgius, kurie gali atsirasti kaip ausys prie ausies, kol atsiranda kitų simptomų. Jei niežulys nėra skausmingas, bet išlieka ilgai po įprastos infekcijos, tokios kaip kosulys ar šaltis, kreipkitės į gydytoją. “Medline Plus” pažymi, kad skausmingi išpūtimai dažnai rodo aktyvius limfmazgius, kovojančius su infekcija, matomi išsekimai be skausmo gali būti sisteminės būklės simptomai, tokie kaip Hodžkino liga, kurios reikia nedelsiant gydyti.