Mėginio vegetariškų valgių planų pavyzdžiai

Valgyti vegetarišką maistą gali gerokai pagerinti kai kurių žmonių sveikatą. Dauguma žmonių gali bent jau gauti naudos, jei į dietą įtraukiami daugiau vegetariškų maisto produktų. Vegetariška dieta nėra tokia sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pradžių, yra daug sveikų ir lengvų patiekalų, kurių sudėtyje nėra mėsos. Turtingi baltymingi maisto produktai, pvz., Pupelės, nesmulkinti grūdai ir riešutai, gali būti panašūs į mėsą ir daugumą kalorijų, o daržovėse ir vaisiuose yra daug pagrindinių vitaminų ir mineralų.

Vegetariams patiekiami įvairūs pusryčių variantai. Figūra ir linų avižiniai dribsniai yra viena iš galimybių. Jis susideda iš valcuotų avižų, džiovintų figų, linų sėmenų, nugarinių arba sojų pieno, vandens ir medaus. Kitas sveikas pusryčių variantas – tai žolelių sūris ir pomidorų bagelis. Šiame valgyje riebi riešutai, riešutai, supjaustyti česnakai, smulkinti petražoliai, kapotas bazilikas, nedidelis, keptas smulkių grūdų bunkeliai ir du storos pomidorų gabaliukai.

Pietūs vegetarams skiriasi nuo širdies sriubų ir salotų iki sumuštinių ir burrito. Vienas iš jų – pupelių tacos su salotomis, pomidorais ir obuoliais su cinamonu desertui. Kitas variantas yra tofu ir špinatai, išplaunami iš kvietinių riešutų arba krekerių su bulvių salotomis ir obuoliais. Dar vienas pasirinkimas – veganiškas čili su kukurūzų keptuvėmis ir naminių paukščių padažu su grūsti ananasais.

Pietūs ir pietūs gali būti lengvai keistis vegetariška dieta. “Reed Mangels” “Vegetariškų dietų dietologų vadovo” pavyzdžiai: daržovių fajitas su cukinijomis, morkomis, pipirais ir svogūnais minkštuose kukurūzų tortiluose, juodųjų pupelių pusėje, išmesti salotų ir šviežių vaisių kokteilių . Kitas pasirinkimas – makaronų primavera su brokoliais, morkomis ir žirnių ankštimis, garstytuoju kaštonu ir prancūziškos duonos. Galima valgyti desertuose šviežias dienas su graikiniais riešutais.

Yra daug užkandžių, kurie yra tiek vegetariški, tiek sveikesni nei mėsos kolegos. “Easy Veggie” užkandžiai yra morkos, supjaustytos hummu ar obuolių su žemės riešutų ar migdolų sviestu. Frankie Avalon Wolfe knygoje “The Complete Idiot’s Guide to Being Vegetarian” taip pat nurodo kokteilius, žalius riešutus, sėklas ir džiovintus vaisius. Pusryčiai, pietūs ar vakarienės pusryčiai taip pat gali būti geri užkandžiai.

Pusryčiai

Pietūs

Vakarienė

Užkandžiai