Normalus svoris ir aukštis vyrams

Nustatyti “normalus” vyro aukštyje ir svorio nėra lengva, amžiaus, kūno sudėtį ir fizinį tipą įtakoja tai, kas įprasta. “Normalus” kartais gali reikšti “vidutinį”, bet tai nebūtinai reiškia sveiką ar idealų, 74 proc. Vyrų yra antsvorio arba nutukusių pagal 2010 m. Ligų kontrolės ir profilaktikos centrų paskelbtus statistinius duomenis. Kad vidutinis vyras stovi 5 pėdų, 9 colių ir sveria 195 svarų.

Aukščių ir svorio diagramos vyrams

JAV žemės ūkio departamentas remiasi rekomendacijomis, pateiktomis 2010 m. Dietos gairėse amerikiečiams, kurių vidutinis žmogus yra 5 pėdos ir 10 colių sveria 154 svarus. Sveikas svoris šio aukščio yra bet kur nuo 132 ir 174 svarų. Žmogus, kuris yra colių trumpesnis, 5 pėdos, 9 colių, svoris tarp 128 ir 168 svarų yra sveikas. Tvirtesni žmonės paprastai sveria daugiau, pavyzdžiui, 6-pėdų aukščio vyras, sveriantis nuo 140 iki 183 svarų, yra laikomas sveiku. Tam tikri kūno tipai patenka į apatinę svorio sritį, negu kiti. Pavyzdžiui, jei esate ektomorfas, jūsų kūnas yra natūraliai bronzos ir liesos, todėl paprastai galite nešiotis mažiau nei draugas, kurio aukštis yra toks pats, kaip endomorfas, pasižymintis šiek tiek didesniu kūno riebalų kiekiu ir galingu kūno rėmu . Net jei endomorfas gali būti sunkesnis nei ektomorfas, jis vis tiek gali turėti normalią svorį savo aukščiui.

Normalus kūno masės indeksas

Jūsų aukštis ir svoris sukuria tam tikrą santykį, žinomą kaip kūno masės indeksas arba KMI. KMI didesnis kaip 25 reiškia, kad esate antsvorio, o KMI didesnis nei 30 yra nutukimo požymis. Jei turite antsvorio ar nutukimo, labai padidėja chroniškų ligų rizika. Sveikas arba normalus KMI yra nuo 19 iki 24 metų. Naudokite internetinį skaičiuotuvą arba pasikonsultuokite su gydytoju, kad nustatytumėte, ar jūsų svoris yra normalus, ar sveikas, atsižvelgiant į jūsų aukštį. Daugumai žmonių KMI yra tikslus riebalų kiekis organizme.

Normalus kūno riebalų matavimai

Labai sportiniai ar raumeningieji vyrai gali registruotis kaip antsvoris arba nutukę pagal KMI apskaičiavimus, nepaisant to, kad jie yra visiškai sveiki. Tokiais atvejais kūno riebalų vertinimas gali geriau parodyti jūsų svorio sveikatą; sportiniai vyrai gali turėti riebalų kiekį tarp 6 ir 13 procentų, o tinkami vyrai gali būti daugiau kaip 14-17 procentų kūno riebalų. Kūno riebalų procentas nuo 18 iki 24 yra laikomas vidutiniu ar normaliu. Virš 25 proc. Kūno riebalų yra nesveikas ir priskiria jus antsvorio kategorijai – net jei jūs turite “sveiką” masę. Kaip jūs senestate, natūraliai prarandate raumenų masę ir gaunate daugiau riebalų, todėl galite patekti į aukštesnį šių vaistų diapazoną.

Apvalkalo apvalkalas

KMI apskaičiavimai kartais gali praleisti žmones, kurie yra normalaus svorio, tačiau perneša per daug pilvo riebalų arba visceralinių riebalų. Šių riebalų gausa taip pat kelia chroniškų ligų riziką. Vyrai, kurių juosmens dydis didesnis nei 40 colių pločio, turi per daug pilvo riebalų ir turėtų imtis veiksmų jį sumažinti. Net jei dėvėjote kelnes su juosmens dydžiu, mažesniu nei 40 colių, galbūt norėsite išmatuoti pilvo perimetrą Su juostele. Kai kurie vyriški drabužiai yra tuštybės dydžio, o tai reiškia, kad jis ženklinamas mažesne nei faktiškai. Kiti vyrai nešioja savo kelnes su mažu šlaunimis, todėl atrodo, kad jie yra mažesni nei jie iš tiesų yra.

Normalus vertinimas už jus

Užuot lyginant save su kitais, nustatykite, ar jūsų svoris yra tinkamas jūsų aukščiui. Jei esate sveikas, energingas, fiziškai aktyvus ir sveiką maistą pasirenkate didžiąją dalį laiko, tikėtina, kad jūs turite būti svorio. Tačiau atkreipkite dėmesį, jei gydytojas nurodo, kad jūsų svoris veikia kraujospūdį, metabolizmo rizikos veiksnius ar cholesterolio kiekį. Jei turite antsvorio, net svorio sumažinimas nuo 5 iki 10 procentų gali padėti sumažinti sveikesnį sveikatą. Jei esate susirūpinęs dėl savo svorio, pasitarkite su savo gydytoju, ar jis kelia pavojų sveikatai.