Sojos pienas svorio netekimui

Valgyk daugiau sojos. Tosca Reno, “The Eat-Clean Diet” autorius ir “Oxygen” fitneso žurnalo “fab-40” redaktorius yra tvirtas patarimas dėl svorio netekimo. Sojos pienas tampa vis populiaresnis gėrimas ne vegetarų ir veganų ratuose. Sojos dažniausiai yra laikomos vieninteliu visišku augaliniu baltymu ir teikia keletą naudos sveikatai. Reno rekomenduoja jį papildyti savo maistu kelis kartus per savaitę, kad padėtų svorio mažėjimui.

Sveikas riebalas

Keturiasdešimt procentų kalcio sojos piene yra iš riebalų, tačiau daugiausia jie yra sveiki nesotieji riebalai. Omega-3 riebiosios rūgštys yra maistingosios medžiagos, kurias reikia jūsų kūnui, bet kurių ji negali pagaminti. Nesotieji riebalai yra susiję su svorio palaikymu, mažesniu cholesterolio kiekiu ir geresne širdies ir kraujagyslių sveikatos būkle. Pieno piene randami sotūs ir trans-riebalai yra susiję su svorio padidėjimu ir padidėjusia širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika. Kadangi sojoje nėra turtingo kalcio kiekio piene, pirkite markes, kurių sudėtyje yra kalcio ir vitamino D, kad išlaikytumėte kaulų sveikatą.

Maistinių medžiagų turtingas

Dažnas šalutinis poveikis – tai mažinti kalorijas, kad prarasti svorį – yra maistinių medžiagų praradimas, ypač jei jūs darote nepageidaujamą katastrofos ar išmintingą mitybą. Be baltymų sojos yra supakuota su maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip vitaminai B, kalio, cinko ir kitų mineralų bei omega-3 pagrindinių riebalų rūgščių. Tai taip pat yra biudžetui palankus būdas įsitikinti, kad jūs gaunate visas šias maistines medžiagas.

Geras baltymų šaltinis

Sojų baltymų kiekis gali turėti įtakos svorio kritimui, nes jūsų kūnas reikalauja, kad ši maistinė medžiaga sukurtų raumenis ir išlaikytų raumenų masę. Pasak Mayo klinikos, raumenų masės praradimas yra ypač sunkus, nes artėja menopauzė ir jaučiasi vidutinio amžiaus paplitimas. Raumenys degina daugiau kalorijų nei riebalai, taigi, kai jūs jį praradote, jūsų kūno gebėjimas sudeginti kalorijas mažėja. Kartu su reguliaraus stiprumo mokymo programa, sojos pienas gali padėti jums sukurti raumenis, padidinti medžiagų apykaitą ir numesti svorio.

Įrodymai

Tyrime, kuris buvo pateiktas 2010 m. Perdozavimo elgesio draugijos metiniame susirinkime, mokslininkai atskleidė, kad sojos turtinga dieta neleido svorio žiurkių moterims po menopauzės. Menopauzės laikotarpiu estrogeno koncentracija yra mažesnė, ir tyrimai rodo, kad tai iš dalies priklauso nuo papildomo kūno svorio ir pilvo riebalų po moterų pasveikinimo. Sojoje yra fitoestrogenai, kurie imituoja estrogeno aktyvumą organizme ir gali padėti išvengti antsvorio ir nutukimo, susijusio su menopauze.

Atsargiai

Sojų yra laikomas saugiu, kai jis vartojamas kaip maistas, teigia Nacionalinis papildomos ir alternatyvios medicinos centras. Tačiau kai kurie žmonės gali būti alergiški sojos ir gali sukelti virškinimo ar pilvo diskomfortą. Be to, ryšys su krūties vėžiu lieka neaiškus. Pasitarkite su savo gydytoju, norėdami gauti daugiau patarimų prieš gerokai padidindami sojos pieno suvartojimą.