Mityba 16 uncijų nenugriebto pieno

Pieno produktai sudaro svarbią sveikos mitybos dalį, o Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento išleistos dietos rekomenduoja vartoti 3 puodelius iš jų kasdien. Kiekviena 16-uncijos dalis neperdirbto pieno suteikia du trečdalius dienos pieno suvartojimo ir taip pat turi svarbių maistinių medžiagų, kurios naudingos jūsų sveikatai. Vis dėlto nenugriebtas pienas taip pat yra daug riebalų, taigi, jei norite apriboti savo kalorijų ir riebalų kiekį, geresnių pasirinkimų gali būti nevalgius arba mažai riebalų turintis pienas.

16 colių nesmulkinto pieno dalis yra 298 kalorijų arba 15 procentų jūsų kasdienio kalorijų kiekio, pagrįsto 2000 kalorijų dieta. Naudojantis 16 uncijų nenugriebto pieno, jūs gaunate apie 24 gramus angliavandenių, kuriuose yra audinių ir ląstelių degalai, ir 15 gramų baltymų, kurie padės sukurti sveikus ir stiprius audinius. Tai sudaro maždaug ketvirtadalį rekomenduojamo dienos baltymų, skirtų vidutiniškai 150 svarų asmeniui, pagal Ajovos valstijos universiteto išplėtimo gaires.

Gėrimas 16 uncijų nenugriebto pieno žymiai prisideda prie kasdienio mineralų suvartojimo, ypač kalcio ir kalio mineralų. Abi mineralai atlieka esminius vaidmenis nervų sistemos veikloje ir palaiko jūsų širdies funkciją. Kalcis taip pat padeda išlaikyti sveiką kaulų tankį, o kalis prisideda prie raumenų funkcijos. Kiekviena 16-uncijos dalis neperdirbto pieno turi 551 miligramą kalcio – 55 procentus jūsų rekomenduojamos paros dozės ir 644 miligramo kalio – 14 procentų rekomenduojamos paros dozės.

Nesmulkintas pienas taip pat padidina pagrindinių vitaminų, įskaitant D ir B-12, vartojimą. Kiekvienoje porcijoje suteikiama 249 tarptautinių vitamino D vienetų – 42 procentai rekomenduojamos paros dozės – 2,2 mikrogramai vitamino B-12 arba 92 procentai rekomenduojamos paros dozės. Vitaminas D leidžia jūsų organizmui panaudoti kalcio kiekį iš dietos, todėl palaiko nervų funkciją ir kaulų sveikatą. Vitaminas B-12 taip pat palaiko nervų funkciją ir vaidina svarbų vaidmenį naujų kraujo kūnelių gamyboje.

Sunkus riebalų ir sočiųjų riebalų kiekis visaverčiame piene reiškia, kad jis geriausiai vartojamas nuosaikiai, kaip subalansuotos dietos dalis. Kiekvienoje 16 uncijų porcijoje yra 16 gramų viso riebalų, įskaitant 9,1 gramo sočiųjų riebalų. Remiantis Amerikos širdies asociacijos gairėmis, tai sudaro beveik 60 procentų jūsų kasdienio sočiųjų riebalų kiekio apribojimo 2 000 kalorijų dietoje. Sotieji riebalai turi žalingą poveikį jūsų cholesterolio kiekiui kraujyje, padidindami “blogo” cholesterolio kiekį kraujyje, kuris sukelia širdies ir kraujagyslių ligas. Jei jums tikrai patiko nenugriebto pieno skonio, gerkite jį kaip retą gydymą ir dažniausiai renkate mažai riebų pieno.

Baltymai, angliavandeniai ir energija

Kalcio ir kalio

Vitaminai B-12 ir D

Sotieji riebalai