Natūralūs kūno kvapo gydymo būdai

Kasdieniai dušai ir dezodorantų naudojimas išlieka baisus prakaitas, bet jie yra toli nuo vienintelių variantų. Jei ieškote švelnus būdų atsikratyti kvapo, pamėginkite duoti kai kurias natūralias priemones. Aktualūs gydymo būdai, tokie kaip bakterijų slopinimo eterinis aliejus, nedirgina odos taip, kaip tai daro kai kurie parduotuvėje įsigyti produktai. Jūsų mityba taip pat svarbi – sveiki, maistinių medžiagų turtingas maistas išlieka kvapo.

Kvapio priežastis

Kūno kvapas ne visada rodo nešvarumus, jis turi daugybę galimų priežasčių. Kvapą gali sukelti keli sveikatos sutrikimai, įskaitant stresą, diabetą, menopauzę ar inkstų liga. Jei įtariate sveikatos problemą ar būklę, kreipkitės į gydytoją dėl pagalbos. Norėdami sušvelninti stresą, pabandykite reguliariai klausytis mėgstamos muzikos, žiūrėti linksmus TV šou, medituoti ar vykstant greitiems pasivaikščiukams. Dieta taip pat yra pagrindinė kvapo priežastis. Maisto produktai, kurie gali paskatinti blogus kvapus, apima kofeino gėrimus, alkoholį, svogūnus ir česnaką. Per kelias savaites išmeskite šiuos dalykus iš savo dietos ir pažiūrėkite, ar pastebėjote kokį nors pagerėjimą. Tabakas yra dar vienas kaltininkas, todėl, jei jūs jį naudojate, apsvarstykite mesti rūkyti.

Vietiniai kvapo kovotojai

Parduotuvėje nusipirkti dezodorantai užkerta kelią blogiems kvapams, tačiau jie nėra geras pasirinkimas visiems. Daugelyje cheminių medžiagų yra ingredientų, kurie gali dirginti odą arba sukelti alergines reakcijas. Natūraliai kovojant su kvapu ir drėgme, dulkinkite odą su kepimo soda arba kukurūzų krakmolu. Pabandykite išvalyti pažastis su medvilniniu rutuliu, įmirkytame raganoje, citrinų sultyse arba obuolių sidro acte. Šie skysčiai keičia odos pH, todėl kvapą sukeliančios bakterijos neaugs. Dėl žolelių tirpalo užpilkite odą su arbatmedžio, pipirmėtės, pušies ar levandų eterinio aliejaus. Šie aliejai natūraliai naikina bakterijas ir palieka odą kvapą švieži. Jei grynas eterinis aliejus yra pernelyg sunkus, praskieskite keletą lašų tam tikruose vandenyse prieš pradėdami vartoti. Niekada nenaudokite šių eterinių aliejų vaiko ar kūdikio odai, prieš tai nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Valgyk sveiką, Nix kvapą

Kai kurie maisto produktai ir gėrimai valo jūsų kūną iš vidaus. Lapinės žalios daržovės – tokios kaip kiškis, špinatai ir šparagai – yra supakuoti su kvapu kenksmingu chlorofilu. Pasirinkę baltąją žuvį per raudoną mėsą, jūsų kūnas gamina kvapus, nes jis sulaužo mėsos baltymus – procesą, kuris vyksta mažiau su žuvimis, pavyzdžiui, menkėmis, tilapija ir otukais. Citrinai, apelsinai ir kiti citrusiniai vaisiai taip pat yra galingi kvapo kovotojai – jie išleidžia toksinus, kurie gali sukelti blogus kvapus. Wheatgrass sultys, paprastai prieinamos sveiko maisto parduotuvėse, taip pat gali išmesti kvapą. Tačiau stiprus skonis kelia nerimą kai kuriems žmonėms, todėl pradėkite su 2 šaukštais kviečių gurmanų sulčių, sumaišytų su 3/4 puodelio vandens.

DIY dezodorantas

Jei reguliariai dezodorantas nepadaro apgauti, pabandykite sukurti savo. Paprastai dezodorantas yra pigesnis nei nusipirkti. Kaip premiją galite kontroliuoti kvepalų kvapą ir stiprumą savo receptą. Normalią odą sumaišykite 1/4 puodelio soda ir 1/4 puodelio kukurūzų krakmolo mažame dubenyje. Dėl jautrios odos, naudokite 1/8 puodelio soda ir 1/2 puodelio kukurūzų krakmolo. Jei norite, sumaišykite iki 10 lašų eterinio aliejaus. Įpilkite 2 šaukštus kokosų aliejaus ir gerai sumaišykite. Šaukštą mišinį į dėžutę su dangteliu. Jei turite tuščią lazdelę dezodoruojantį konteinerį, galite jį naudoti savo mišiniui. Leiskite savo dezodorantui pasisukti maždaug prieš vieną dieną prieš jį naudodami.