Rekomenduojamas dietinis kofermento Q10 leidimas

Koenzimas Q10, taip pat žinomas kaip CoQ10, yra antioksidantas, kuris patenka į energiją gaminančias mitochondrijas ląstelėse visame kūne. Jis vaidina svarbų vaidmenį kuriant adenozino trifosfatą arba ATP, kuris veikia jūsų ląstelių veiklą ir padeda gaminti įvairius baltymus. Kadangi nebuvo nustatyta rekomenduojama CoQ10 dozė, gydytojas gali rekomenduoti specialų vartojimo kiekį, kad padėtų gydyti įvairias sveikatos būklę.

CoQ10 pagrindai

Jūsų kūnas natūraliai gamina tam tikrą CoQ10 kiekį, remiantis “Health Supplements Nutritional Guide”. Dėl šios priežasties junginys nelaikomas vitaminu. Tačiau jūsų kūnas negamina pakankamai CoQ10, kad visiškai palaikytų jūsų sveikatą, ir jūs turite gauti kai kuriuos junginius iš maistinių šaltinių. Pagal “Health Supplements Nutritional Guide”, turtingiausi maisto šaltiniai CoQ10 yra organų mėsa, tokia kaip kepenys, inkstai ir širdys. Merilendo universiteto medicinos centras nurodo papildomus maisto šaltinius, į kuriuos įtraukiami sveiki grūdai ir riebios žuvys, tokios kaip tunai ir lašišos. Taip pat galite įsigyti CoQ10 papildų formas, kurios apima kapsules, minkštus gelius, tabletes ir burnos purškalus.

Nėra RDA

Jokios oficialios agentūros nepateikė specialių CoQ10 vartojimo gairių, “Health Supplements Nutritional Guide” ir “Linus Pauling” instituto pranešimo. Iš dalies šis faktas atsiranda dėl sunkumų vertinant CoQ10 suvartojimą, kai mūsų organizmas ją jau gamina iš vidaus. Vis dėlto, pasak JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos MedlinePlus, CoQ10 papildai gali būti naudingi gydant kai kurias ligas, įskaitant aukštą kraujospūdį, širdies nepakankamumą, raumenų distrofiją, Parkinsono ligą, migrenos galvos skausmus, preeklampsiją, tam tikrus mitochondriumo sutrikimus Ir ŽIV / AIDS.

Papildomos dozės

Jei turite raumenų distrofiją, gydytojas gali rekomenduoti kasdieninę 100 mg CoQ10 dozę, praneša MedlinePlus. Jei sergate širdies nepakankamumu, galite gauti 100 mg per parą, padalintą į dvi ar tris dozes. Jei yra padidėjęs kraujospūdis, galite vartoti 120-100 mg CoQ10 per parą, suskirstytą į dvi dozes. Kaip prevencinė migrena, galite gauti tris atskiras 100 mg dozes per parą. Jei turite ŽIV / AIDS, galite gauti 200 mg CoQ10 per parą. Jei turite preeklampsiją, po 20 nėštumo savaičių galite gauti dvi 100 mg dozes per parą. Jei Jums yra žinomas CoQ10 trūkumas, galite gauti 150 mg per parą.

Šalutiniai poveikiai

Daugelis žmonių toleruoja papildomą CoQ10 skonį, pažymi “MedlinePlus”. Tačiau galimas šalutinis šio junginio poveikis yra pykinimas, vėmimas, skrandžio sutrikimas, viduriavimas ir apetito praradimas. Jei turite alerginę reakciją į CoQ10, galite išsivystyti odos bėrimas. Be to, žmonės, kurių kraujospūdis mažas, gali sukelti pavojingus slėgio kritimus vartojant CoQ10. Padalintos CoQ10 dozės mažina šalutinių poveikių atsiradimą. Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti CoQ10 priedą.

Apsvarstymai

“MedlinePlus” paaiškina, kad CoQ10 papildai gali pakenkti įvairiems vaistams, įskaitant antihipertenzinius vaistus, chemoterapinius preparatus ir antikoaguliančius preparatus. Žolelių papildo vartojimas su raudonomis mielėmis gali sumažinti CoQ10 lygį. Venkite naudoti CoQ10 papildų, jei esate nėščia, slaugos ar planuojama operacija. Negalima suteikti CoQ10 vaikui iki 18 metų be aiškios konsultacijos su gydytoju.