Vienkartinė mano arola, maitinanti maitinimą krūtimi

Krūties sutrikimai dažni per žindymą ir dažniausiai atsiranda daugumoje žindančių moterų. Daugelis gabalėlių, kurie vystosi aroloje, išnyksta be medicininės intervencijos ir nepertraukia žindymo santykių. Tačiau per kelias dienas išaugę ar neuždengti gabalėliai reikalauja medicininio įvertinimo.

Priežastys

Pritvirtintos pieno kanalai ir užkampis yra dažnos krūtų ir krūtimi maitinančių moterų pieno gabalėlių priežastys. Kabelis gali išsivystyti vienoje iš tuščiavidurių skylių, kuriose išsiskiria pienas. Kai pienelis atsiranda už kištuko, formuojasi galaktočėlis, kuris jaučiasi kaip kompaktiškas vienetas aroloje. Jautrumas dažnai plinta į pažeidžiamos krūties kūną. Jei nelaikoma negydoma, prijungtas pieno kanalas gali išsivystyti į krūtų pūlinę, kuris atrodo kaip jūsų krūtinėlės ar krūties kūno virinimas ir yra pusė. Vienoje arola vietoje gali atsirasti gerybinė fibroadenoma ar piktybinis auglys.

Gydymas

Masažas krūtinę ir arolą prieš pat slaugą ir šilto suspaudimo į krūtinę padėjimą atlaisvinti kištuką. Jūsų arolos gabalėliai, likę po kelių dienų, turi būti vertinami jūsų gydytojo. Norėdami gydyti krūtų pūlinę, ginekologas išleidžia pusę adata. Pasak Ask Sears svetainės, kurią pradėjo pediatrai Martha ir William Sears, jei abscesas yra didelis ar gilesnis į isola ar krūties audinius, kartais reikia atlikti chirurginį drenažą, naudojant anesteziją. Jei jūsų gydytojas įtaria savo arolos auglį, jis paimtų audinių mėginius per biopsiją arba chirurginiu būdu išimkite vienkartines akis.

Prevencija

Pasak “Ajovos sveikatos centro” interneto svetainės, reguliariai ištuštinti krūtys maitindamas krūtimi arba išreiškiant savo pieną, apsaugo daugumą arolos gabalėlių, kurie atsiranda dėl inksto ir galaktocelės. Venkite nujunkyti savo kūdikį ar sustoti naudoti krūties siurblį, nes tai sukelia įsiskverbimą ir sujungtų kanalų vystymąsi. Atlikite kas mėnesį krūtų savianalizę ir praneškite savo ginekologui apie bet kokį vienkartinį, kuris neišnyksta, padidėja arba tampa skausmingesnis.

Apsvarstymai

Pienui, paveiktam krūtimi, kartais būna sūrus skonis, kurį kai kurie kūdikiai nemėgsta. Jei jūsų kūdikis atsisako slaugyti paveiktoje krūtyje, slaugytoją jį iš kitos pusės ir išreikškite pieną iš paveiktos pusės. Jei vienkartinė jūsų arola yra dėl absceso, jūsų gydytojas gali patarti, kad slauga nebūtų sunaikinta iš tos krūtinės, kol infekcija nebereikės. Tuo tarpu slauga iš sveikų krūtų dažniau ir naudokite siurblį ar rankos išraišką ištuštinti krūtinę su abscesu. Pasitarkite su savo gydytoju ir vaistininku, kad įsitikintumėte, jog jūsų infekcijai gydyti skirtas antibiotikas yra saugus maitinančioms motinoms.