Yra džiovinti jūros dumbliai, geri jums?

Džiovinti jūros dumbliai, dažnai parduodami kaip nori arba kelnaitės, paprastai yra japoniškų patiekalų, įskaitant suši, priedas. Šis maistas dažnai suteikia šiek tiek skonio ir trapios tekstūros. Ieškokite specialiose parduotuvėse, nors kai kurie maisto prekių parduotuvės parduoda juos plonais, kvadratiniais lakštais, skirtais naudoti receptuose. Džiovinti jūros dumbliai yra naudingi jums valgant saikingai – jame yra daug vitaminų ir mineralų, tačiau yra gana didelis natrio ir jodo.

Pagrindinis mityba

1/3 puodelio porcijos džiovintų jūros dumblių yra 17 kalorijų ir 0 g riebalų. Dauguma kalorijų šiame jūros daržovėse gaunama iš angliavandenių – kiekvienoje porcijoje yra 3 g. Tačiau šiame maitinimo plane jums reikia daug daugiau, tačiau laikykitės jūrinių dumblių, turinčių sveikų angliavandenių, pavyzdžiui, ryžių, kad atitiktų jūsų kasdienius 225-325 g reikalavimus. Jūs taip pat vartojate 1 g baltymų arba nuo 1,7 iki 2,1 procento idealios dozės.

Natris

Džiovintieji jūros dumbliai yra 312 mg natrio vienoje porcijoje. Sveikas žmogus, kuris gali valgyti iki 2300 mg natrio, tai sudaro 13,5 procento natrio, kurį galite vartoti per dieną. Tačiau, jei sergate hipertenzija ar širdies liga, arba Jums kyla širdies ligų vystymosi pavojus, jūsų natrio dozę reikia sumažinti iki 1500 mg. Džiovintų jūros dumblių valgymas gali būti netinkamas, jei jums bus taikoma žemutinė riba.

Jodas

Valgykite džiovintų jūros dumblių porciją ir sunaudojote 6,720 proc. Rekomenduojamo dienos jodo kiekio. Nors jūsų kūnas reikalauja jodo sveikai skydliaukės funkcijai, per daug yra blogas dalykas. Kartais vartojanti jūros dumblių patiekalas nepakenks jūsų sveikatai, tačiau reguliariai vartojant šį maistą gali atsirasti skydliaukės, įskaitant vėžį, vystymas.

Kiti maistiniai produktai

Įtraukus džiovintų jūros dumblių į savo mitybą, galite gauti gerą vitamino B-6 tiekimą, su 30 procentų reikalingos sumos kiekvieną dieną porcijoje, šis vitaminas yra svarbus smegenų sveikatai ir funkcijai. Šis maistas taip pat suteikia 22 procentus kalio ir 17 procentų geležies, reikalingos kasdien jūsų organizmui. Jūs taip pat vartojate mažiau kalcio, magnio, fosforo, cinko, vario, vitamino A, tiamino, riboflavino, vitamino E, niacino ir vitamino B-12.

Antioksidantai

Džiovintų jūros dumblių sudėtyje yra antioksidantų, kurie gali būti naudingi jūsų sveikatai. 2009 m. Rugsėjo mėn. “Augalų maisto produktų, skirtų žmogaus mitybai”, tyrimas pažymi, kad džiovinti jūros dumbliai suteikia daugiau antioksidantų nei termiškai apdoroti jūros dumbliai. Antioksidantai apsaugo kiekvieną savo kūno ląstelę nuo laisvųjų radikalų ir kitų aplinkos stresų sukeltos žalos.