Ar dekstrozė bloga man?

Dekstrozė, dar vadinama gliukozės ar kukurūzų cukrumi, yra paprastas cukrus, natūraliai randamas kai kuriuose maisto produktuose, pavyzdžiui, medumi ir vaisiais, ir pridedamas prie kai kurių perdirbtų maisto produktų. Būtent tai padeda pasukti duonos pyragas ir rudą. Amerikiečiai apskritai sunaudoja per daug cukraus, todėl turėtumėte apriboti dekstrozės vartojimą, kad padėtų išlaikyti gerą sveikatą. Žmonės, turintys tam tikrų sveikatos būklių, įskaitant diabetą, turi būti ypač atsargūs, kai vartoja dekstrozę ir kitus cukrus.

Diabetikams

Diabetams reikia stebėti jų angliavandenių suvartojimą, ypatingą dėmesį skiriant paprastam cukrui, pavyzdžiui, dekstrozei, nes jei jie nesugeba išlaikyti savo angliavandenių vartojimo palyginti nuosekliai, tai gali sukelti jų cukraus kiekio kraujyje padidėjimą ir padidinti jų riziką susirgti cukriniu diabetu. 2005 m. “Diabetes Care” paskelbtame straipsnyje pažymėta, kad ligoninės turėtų stengtis nenaudoti dekstrozės pagrindu priimtų sprendimų diabetu sergančių žmonių IV, jei yra alternatyva, nes šie sprendimai gali sukelti sunkumų kontroliuojant cukrinio diabeto cukraus kiekį kraujyje.

Tiems, kuriems yra lėtinė inkstų liga

Žmonės, turintys lėtinės inkstų ligos, gali norėti pasirinkti maisto produktus, kurie yra saldinti dekstroze, o ne su fruktoze saldintomis maistinėmis medžiagomis. 2007 m. Spalio mėn. American Journal of Physiology – Inkstų fiziologija paskelbtas tyrimas parodė, kad nors fruktozė padidino lėtinės inkstų ligos progresavimą, dekstrozė neturėjo tokio pat poveikio. Tačiau tai buvo preliminarus tyrimas naudojant žiurkių ląsteles, todėl būtina atlikti tolesnius tyrimus, siekiant nustatyti, ar dekstrozė žmonėms turi tokį pat poveikį.

Širdies ligų rizika

2014 m. “JAMA Internal Medicine” paskelbtame tyrime nustatytas ryšys tarp viso pridėto cukraus vartojimo ir širdies ligų rizikos padidėjimo. Amerikiečiai vidutiniškai gauna maždaug 15 procentų savo kalorijų iš pridėtų cukrų, pavyzdžiui, dekstrozės perdirbtuose maisto produktuose, o tie, kurie sunaudoja daugiausia cukraus turinčių cukrų, turi dvigubai didesnę riziką susirgti širdies ligomis, kaip vartoja mažiausiai pridėtą cukrų, atsižvelgiant į tai Studijuoti

Rekomenduojamos ribos

Amerikos širdies asociacija rekomenduoja riboti pridėtą cukraus vartojimą ne daugiau kaip 6 arbatinius šaukštelius, arba apie 24 g, moterims ir ne daugiau kaip 9 arbatinius šaukštus, arba apie 36 g, vyrams. Tai apima visus pridėtus cukrus, tokius kaip stalo cukrus, sirupas, medus, kukurūzų sirupas, vaisių sulčių koncentratai, rudasis cukrus, melasa, fruktozė, gliukozė, maltozė, sacharozė, laktozė ir dekstrozė.