Be riebios kūno losjonas labai sausai odai

Sausa oda yra dažna problema, kuri blogėja, kai jūsų aplinkos drėgnumas yra žemas. Klinikinis pavadinimas yra kserozė arba asteoatozė, tačiau kai kurie paprasčiausiai tai žino kaip žiemos niežėjimą. Tai dažniausiai pastebima ant rankų, kojų ir rankų, bet gali atsirasti ir nugaroje ir pilvo srityje. Nevalyti losjonai geriausiai veikia, kai jūsų oda nėra per sausa.

Reikšmė

Sausa oda yra nepatraukli ir nepatogu. Jis niežtintis ir gali trukdyti miegoti naktį. Jei pakartotinai įbrėžiate, galite sukurti raudonos, storos odos, vadinamos ljegenizavimu, sritis. Įbrėžimas taip pat gali pakenkti jūsų odai, todėl yra kraujavimo įtrūkimų ar įtrūkimų, kurie palieka jūsų odą pažeidžiamą bakterijų infekciją. Jei jūsų oda yra raudona, sausa, krekinguota, kraujavimas ar geltonai pūsleliai ar pūslė, svarbu pamatyti savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją. Žinojimas, kaip gydyti sausą odą, priklauso nuo jo priežasties.

Apsvarstymai

Kai jūsų oda yra sausa, atrodo, kad yra prasmės pridėti vandens, tačiau iš tikrųjų karštas muilas iš tikrųjų pašalina apsaugines tepalines iš jūsų odos. Sumažinus dušo metu esantį laiką ne ilgiau kaip 10 minučių, naudojant švelnų muilą ir švelniai švelnindamas odą, gali padėti jūsų odos sausumas. Pasak “Ajovos universiteto ligoninių ir klinikų”, drėkiklis, kuris jautria šviesą ir ne riebią odą, faktiškai nekeičia jūsų apsauginių odos lipidų ir sunkiųjų pusbrolių.

Losjonai

Losjono drėkintuvai pagaminti iš cheminių aliejų, vandens ir alkoholio. Losjonai iš tiesų gali išdžiūti jūsų odą dėl alkoholio kiekio ir jie paprastai nėra tokie pat veiksmingi, kaip kitų rūšių drėkinamosios priemonės; drėkintuvai, kurie suteikia jiems riebią jausmą, paprastai užpildo tarpą tarp odos ląstelių. Tai padeda atkurti natūralius lipidus. Losjonai naudoja vandens pagrindu pagamintus minkštinančius produktus, dėl kurių atsiranda mažiau riebalų. Tai tampa populiari, o jūsų mėgstamiausias losjonas gali kvapas dievišku, bet jo kvepalai taip pat gali išdžiūti jūsų odą. Jei esate labai sausas, geriausias be recepto lašas yra kremo arba tepalo produktas, kurį, pasak CNN Health, yra labiausiai išliekanti energija ir gali sugadinti drėgmę jūsų odoje.

Tepalai, aliejai ir kremai

Aliejai gali palikti riebius jausmus ant odos, bet labai gerai apsaugoti. Naudokite nedidelę sumą ir gerai išvalykite. Produktai, tokie kaip kūdikių aliejus, mineralinės alyvos ir vonios aliejus yra aliejaus pagrindo minkštiklių pavyzdžiai. Švelniai purkškite drėgną odą vonios aliejumi po dušu, o ne pridėkite prie savo vonios. Riebus vanduo yra slidus, gali sukelti pavojingus kritimus. Kremo drėkinamieji produktai gali turėti aliejaus arba vandens pagrindo minkštiklius. Galėsite nustatyti minkštiklio tipą taip, kaip jis įsisavinamas jūsų oda. Jei liko nedidelis likučių kiekis, tai tikriausiai yra aliejaus pagrindu ir iš tikrųjų apsaugo jūsų oda geriau nei vandens pagrindu pagaminti produktai. Amerikos dermatologų akademija siūlo naudoti vazeliną kaip sunkų odos drėkinančią priemonę. Tai yra nebrangus, tepalo tipo drėkiklis, kuris yra naudingas rankoms, kojoms, lūpoms ir alkūnėms, jei jūsų oda yra sausa ir krekinguota. Tepalai yra aliejuje esantys minkštikliai, kurie jaučiasi riebaluoti, tačiau jie yra taupiai naudojami ir tinkami, jie apsaugo nuo sausos odos.

Recepto drėkintuvai

Pagal receptą yra tik drėkinimo priemonių, naudojamų dermatitui ir egzemai gydyti. Šie produktai yra nesteroidiniai kremai, kurie veikia kaip odos barjerai. Kai pritaikomas, jie neleidžia jūsų odai prarasti drėgmės. Be to, jie yra ne riebaluoti ir lengvai absorbuojami. Šie produktai yra naudojami labai sausai oda, taip pat odos nudegimams gydyti po radiologinės terapijos. Jei be recepto parduodami produktai be kvepalų neveikia, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad nustatytumėte, ar jums reikalingas receptinis vaistas.