Daržovių sriubos mitybos faktai

Daržovių sriuba, kurioje yra įvairių sriubų, virtų sultinyje, yra klasikinis patiekalas. Daržovių sriubos receptus galima pritaikyti įvairiais daržovėmis, mišiniais ir prieskoniais, kurie pakeičia bendrus mitybos faktus, tačiau daugelyje daržovių sriubose yra vitaminų ir mineralų bei angliavandenių, riebalų ir baltymų balanso.

Kalorijos

Bendra daržovių sriubos kalorijų koncentracija priklausys nuo ingredientų, tačiau daugelyje daržovių sriubose bus apie 50-100 kalorijų už 1 puodelio. Pavyzdžiui, vienoje “Weight Watchers Zero Point” daržovių sriubos porcijoje yra 63 kalorijos, 73 proc. – iš angliavandenių, 10 proc. – iš riebalų ir 17 proc. – iš baltymų.

Makroelementai

Daržovių sriuboje randami angliavandeniai yra daugiausia iš daržovių. Be to, daržovės taip pat yra svarbus maistinių skaidulų šaltinis. Pavyzdžiui, kondensuotoje daržovių sriuboje yra apie 15 g visų angliavandenių, taip pat 3 g mitybinės skaidulos ir 5 g cukraus. Baltymų galima rasti pasirinktose daržovėse, bet taip pat yra iš bet kokių papildomų jautienos ar vištienos produktų. Daugumoje daržovių sriubose yra mažai sočiųjų riebalų ir cholesterolio.

Vitaminai ir mineralai

Dėl daržovių įvairovės daržovių sriuba gali tiekti daug vitaminų ir mineralų. Bendras vitaminų ir mineralų kiekis priklauso nuo sriubos pasirinktų daržovių pasirinkimo, įvairovės ir kiekio. Dažniausi vitaminai ir mineralai, esantys daržovėse, yra vitaminas E, tiaminas, niacinas, vitaminas B6, kalis, varis, manganas ir vitaminas A.

Efektai

Daržovių sriuba yra mažai glikemijos maisto produktas, nes dauguma angliavandenių yra sudėtingi. Viena patiekalo daržovių sriuba prilygsta 6 įvertintai glikemijos apkrova, matavimo vienetas, naudojamas nustatyti maisto įtaką organizmo cukraus kiekiui kraujyje. Pasak “NutritionData.com”, individo apskaičiuota glikemijos apkrova neturėtų būti didesnė kaip 100 per dieną, taigi daržovių sriuba laikoma maža, atsižvelgiant į apskaičiuotą glikemijos skalę. Uždegimo faktorius – matavimas, naudojamas siekiant nustatyti uždegiminį ar priešuždegiminį poveikį individui Atsakas į maisto produktus, yra dar vienas poveikis daržovių sriuba ant kūno. Daržovių sriuba laikoma silpnai uždegimine, kurios IF reitingas -14. Panašus į apskaičiuotą glikemijos apkrovą, IF reitingas siekia 50 per dieną.

Apsvarstymai

Kai kurie daržovių sriubos receptai gali būti per daug natrio. Dėl to yra mažų natrio receptų, kurie gali sumažinti bendrą natrio kiekį vienoje porcijoje nuo 890 mg iki maždaug 100 mg.