Didelio angliavandenių maisto produktų sąrašas, kurį reikia vengti

Angliavandeniai randami įvairiuose maisto produktuose. Venkite vartoti angliavandenių, kurių sudėtyje yra pridėto cukraus ar daug riebalų ar natrio. Šie angliavandeniai yra labai glikemijos. Tai reiškia, kad jie daro didelę įtaką cukraus kiekio kraujyje reakcijai, o tai gali pakenkti jūsų sveikatai. Remiantis keletu didelių apimčių Harvardo medicinos mokyklos tyrimų, vartojančių didelę glikemiją, gali padidėti rizika susirgti 2 tipo diabetu ir širdies ir kraujagyslių ligomis.

Venkite pridedamo cukraus

Per didelis cukraus kiekis gali sukelti svorio padidėjimą, kuris yra širdies ligų ir 2 tipo diabeto pavojus. Pridedamas cukrus gali būti pateikiamas maisto ingredientų sąraše kaip cukrus, melasa arba sirupas, arba kaip sacharozė, maltozė ar kiti pavadinimai, kurie baigiasi “ose”. Dvi cukraus, fruktozės ir didelės fruktozės kukurūzų sirupo formos gali iš tikrųjų padidinti cholesterolio ir trigliceridų kiekį, kurie kelia pavojų širdies ligoms. Saldintiems gėrimams, pavyzdžiui, soda, gali būti didelio fruktozės kukurūzų sirupo ir iki 40 g cukraus vienoje porcijoje. Venkite saldžių gėrimų, saldainių ir kitų saldintų maisto produktų, kurie gali būti kepinių gaminiai, grūdai, Granola barai, žemės riešutų sviestas, marinuoti agurkai, padažai ir pagardai.

Venkite rafinuotų grūdų

Rafinuoti grūdai nėra sveiki grūdai, nes jie turėjo daugumą skaidulų, vitaminų ir mineralų perdirbimo metu. Jie aprūpina kalorijomis mažai, jei yra maistinių medžiagų. Rafinuoti grūdai yra balti ryžiai, jie naudojami baltieji miltai, pastos ir duonos, jiems trūksta daug svarbių maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, 1 puodelis verdančių baltųjų ryžių ir 1 puodelio virtų rudųjų ryžių yra apie 200 kalorijų ir 45 angliavandeniai, bet baltieji ryžiai turi mažiau baltymų, geležies, kalcio ir B vitaminų nei rudieji ryžiai.

Venkite keptų ir sūrių angliavandenių

Amerikos širdies asociacija rekomenduoja išvengti keptų maisto produktų ir vartoti mažiau nei 1 500 miligramų natrio kasdien, kad sumažėtų jūsų širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Keptuose pagaminti maisto produktai yra daug riebalų ir gali sukelti didelį cholesterolio kiekį ir svorį, o angliavandenių turinčios dietos, kurių sudėtyje yra daug natrio, gali sukelti aukštą kraujospūdį. Kavos maisto produktams išvengti yra konservuotų ar greitos sriubos ir pastos, užkandžiai, tokie kaip bulvių traškučiai, ir greito maisto daiktai, pavyzdžiui, bulvytės. Šie maisto produktai gali būti daug riebalų arba natrio arba abu. Pavyzdžiui, viename vidutinio dydžio greito maisto šaldytuve gali būti apie 20 gramų riebalų ir 300 miligramų natrio.

Portion Awareness

Jūs neturite visiškai panaikinti pridėto cukraus, kepto maisto, rafinuotų grūdų ir sūrių maisto produktų iš savo mitybos, tačiau jūs turėtumėte sąmoningai stengtis išvengti jų, darant sveikesnes galimybes rinktis. Norėdami patenkinti saldų troškimą, turi būti maisto produktas, kurio sudėtyje yra natūralaus cukraus, pavyzdžiui, apelsino. Pasirinkite grūdus per rafinuotus grūdus – pavyzdžiui, valgykite 100 proc. Viso kviečių duonos vietoj baltos duonos. Pasirinkite maisto produktus, kurie yra švieži, o ne konservuoti dideliu kiekiu natrio. Užuot kepdami maistą, valgykite juos žaliuoju, virtu, keptuviu arba keptu. Pvz., Vietoje bulvių traškučių arba bulvių patiekalų iškeptos daržovės arba šoninė salotos.