Kūdikių mišinių netoleravimo požymiai ir simptomai

Atskirdamas tai, kas normalu nuo potencialiai neįprasto kūdikių, yra sunkus visiems tėvams. Pediatrai dažnai girdi klausimus apie dažną verkimą ar spyrimą, taip pat triukšmingą kvėpavimą. Nors šie elgesys gali būti normalus, kartais jie nurodo pagrindinę problemą – pvz., Formulės netoleranciją ar alergiją. Formulės netoleravimas yra reakcija į sudedamąsias dalis, kurios dirgina kūdikio virškinamąjį traktą ir gali sukelti viso kūno uždegimą. Formulė alergija yra imuninės sistemos reakcija į baltymus formulėje. Nors formulės alergija ir netoleravimas skiriasi, simptomai dažnai būna panašūs, o terminai dažnai vartojami vienodai.

Spitting Up ir vėmimas

Daugelis kūdikių turi nekenksmingus epizodus, kurie po maitinimo išsklaido nedidelius kiekius. Jei jūsų kūdikis išsipūsti, tai nėra skausmingas ar stiprus, jis gerai priauga, tai tikriausiai nėra priežastis nerimauti. Tačiau vėmimas gali būti netoleravimo formos ar kitų rimtų sutrikimų požymis, kai jis yra patvarus, kartu su dirglumu, prasta svorio padidėjimu ir pilvo pūtimas. Labiausiai paplitusios šių reakcijų priežastys yra karvės pieno baltymai ir sojos baltymai.

Viduriavimas epizodai

Tėvams kartais sunku atskirti įprastą vaiko išmatą nuo viduriavimo. Kūdikių išmatos paprastai yra silpnos ir dažnos, palyginti su suaugusiais. Kai kurie naujagimiai turi iki 8 išmatų per dieną. Tačiau jei jūsų kūdikiui būdingas vandeningas išmatos, per daug dažnos išmatos arba išmatoje yra gleivių, jis gali susidurti su netolerancija formoje. Kraujo išmatose taip pat gali atsirasti formulės alergija, arba jie gali reikšti kažką rimtesnio.

Odos bėrimas

Atopinis dermatitas yra niežėjimas, dusulys, kuris dažnai būna susijęs su maisto alergijomis. 2012 m. Rugpjūčio mėn. Medicinos pozicijos dokumente, paskelbtame “Vaikų gastroenterologijos ir mitybos žurnale” * pažymima, kad 50 proc. Kūdikių, sergančių alergišku karvės pieno produktu, taip pat yra atopinio dermatito. Bėrimas dažniausiai pasireiškia kūdikiams ant veido, galvos, rankų ir kojų. Aviškai taip pat gali atsirasti alergija formulėje.

“Colic” bouts

Kolika yra apibrėžiama kaip nervingumas kelias valandas per dieną, paprastai būna nuo 3 savaičių iki 3 mėnesių amžiaus. Kolikozė pasireiškia maždaug 20 proc. Kūdikių, ir jai būdingas nerūpestingas verksmas, dažnai vakaro valandomis, pilvo pūtimas, dujos ir pilvo skausmo požymiai, pavyzdžiui, kojų formavimasis. Nors kolikažai dažnai būna neišaiškinti, retai kyla netolerancija kūdikio formulei.

Švokštimas – labai kvėpuojantis triukšmas, kurį sukelia uždegimas ir kvėpavimo takų susiaurėjimas, atsiranda maždaug nuo 20 proc. Iki 25 proc. Kūdikių, kuriems yra maisto alergijos reakcijos. Kiti galimi kvėpavimo takų simptomai yra lėtinis kosulys, nosies užgulimas ir sloga. Kvėpavimo sistemos simptomai, atsirandantys dėl alergijos maiste, dažniausiai atsiranda dėl odos bėrimų ir virškinimo sistemos simptomų.

Jei įtariate, kad jūsų kūdikiui būdinga netolerantiška formulė, pasitarkite su savo pediatru. Tokie simptomai kaip švokštimas ir blogas svorio padidėjimas gali rodyti rimtą problemą, todėl svarbu, kad jūsų kūdikis būtų tinkamai įvertintas norint nustatyti netoleranciją formai ar kitas galimas priežastis. Jei kūdikiui kyla kvėpavimo sutrikimų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Laimei, simptomai, kuriuos sukelia formos netoleravimas, paprastai greitai sumažėja, kai neteisėtą formulę pakeičia ta formulė, kuri yra gerai toleruojama.

Švokštimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai

Tolesni žingsniai