Maitinimo planai Krono

Krono liga yra lėtinis sutrikimas, sukeliantis virškinamojo trakto uždegimą. Jis gali pasireikšti bet kurioje žarnyno dalyje nuo burnos iki antsnies, bet dažniausiai pasireiškia plonojoje žarnoje ar storojoje žarnoje. Nors nėra ypatingos Krono ligos dietos, kai kurie maisto produktai gali sukelti simptomus. Dėmesys, ką valgote, gali padėti sumažinti simptomus ir skatinti gydymą. Svarbiausia, kad jūs turėtumėte valgyti sveiką mitybą, apimančią įvairius maisto produktus iš kiekvienos maisto grupės, kad įsitikintumėte, jog patenkinsite savo maistinių medžiagų poreikius.

Jūsų apetitas gali būti sumažintas, o viduriavimas gali užkirsti kelią tinkamai sugerti maistines medžiagas, didinant kalorijų poreikius. Pasitarkite su savo gydytoju, norėdami nustatyti, kiek kalorijų jums reikia valgyti kiekvieną dieną. Pasak Vašingtono valstijos universiteto, jūsų dienos kalorijų poreikiai gali būti net 30-35 kalorijų kilogramui kūno svorio.

Grūdai suteikia jūsų kūnui energiją ir gali būti jūsų pagrindinis kalorijų šaltinis. Kiek jums reikia valgyti kiekvieną dieną, priklauso nuo jūsų kasdienių kalorijų poreikių, tačiau siekite ne mažiau kaip šešių porcijų per dieną. Kai jūsų Krono liga kontroliuojama, turite įtraukti daugiau pluoštinių grūdų, tokių kaip visa kviečių duona, rudieji ryžiai, kruopas kruopos makaronai, avižiniai dribsniai, visa grūdų grūdai ir grūdų krekeriai. Kilus išpūtimui, pasirinkite daugiau rafinuotų miltų grūdų maisto produktų, tokių kaip baltoji duona, balti makaronai ir rafinuoti miltų grūdai. Laikykitės maisto dienoraščio, kad galėtumėte stebėti savo suvartojimą ir simptomus. Galite pastebėti, kad tam tikri maisto produktai, net ir tais atvejais, kai jūsų liga yra kontroliuojama, sukelia pilvo skausmą ir viduriavimą, o šių maisto produktų vartojimas turi būti pašalintas.

Įtraukite bent 2 puodelius maistinių medžiagų turtingų vaisių per dieną. Sveikas vaisių pasirinkimas yra obuoliai, apelsinai, vynuogės, uogos, melionai, džiovinti vaisiai, konservuoti vaisiai ir sultys. Per išsivysčiusių laikotarpių metu rinkitės daugiau mažai ląstelienos vaisių, tokių kaip konservuoti vaisiai, obuoliai, virti vaisiai be sėklų ar odos ir sulčių.

Daržovės taip pat yra maistinių medžiagų turtingas pasirinkimas ir yra daug vitamino A, vitamino C, kalio, folatų, magnio ir skaidulų. Tikslas 2-2 1/2 puodelių daržovių per dieną. Sveikas pasirinkimas yra žaliosios pupelės, špinatai, baklažanai, pomidorai, cukinijos, morkos, baltosios bulvės ir baltos bulvės. Jums gali tekti vengti dujų formavimo daržovių, tokių kaip brokoliai, kopūstai, žiediniai kopūstai, svogūnai ir pipirai. Virtos daržovės taip pat paprastai yra geriau toleruojamos nei žalios daržovės.

Mėsa ir pupelės suteikia baltymų, geležies ir cinko. Tinkamas baltymų suvartojimas padeda išlaikyti raumenų masę ir skatinti augimą bei vystymąsi. Jūsų baltymų poreikiai gali būti skirtingi ir gali padidėti ligos progresavimo metu. Įtraukite bent 5 oz. Mėsos ar pupelių dienos per dieną. Pasirinkite daugiau liesos mėsos gabalėlių, tokių kaip naminiai paukščiai, žuvis, liesos kiaulienos kumpiai ir jautienos išspaudos. Valgymas su dideliu riebalu ir kepta mėsa gali sukelti viduriavimą ir malabsorbciją. Ankštiniai augalai gali padidinti dujų kiekį, todėl reikia atidžiai stebėti simptomus.

Pienelis aprūpina kūną kalciu ir vitaminu D. Įtraukite tris porcijas per dieną, kad atitiktų jūsų poreikius. Galima rinktis pieną, jogurtą ir sūrį. Galite patikslinti cukraus laktozės virškinimą pieno produktuose ir gali kilti kalcio trūkumo ir kaulų ligos pavojus. Norint patenkinti savo kalcio poreikius, galite pabandyti sumažinti pieno produktus ar pieno produktus, tokius kaip sojos pienas. Pasitarkite su savo gydytoju, jei esate susirūpinę dėl kalcio ir vitamino D kiekio. Jogurtas gali būti geras jūsų kalcio turtingas maistas. Veiklioji aktyvi kultūra, dar vadinama probiotikais, jogurtuose iš dalies virsta laktozę, pagerindama toleranciją. Remiantis Amerikos Krono ir Kolito fondo duomenimis, šie probiotikai gali padėti sumažinti žarnyno uždegimą.

Kalorijos

Grūdai

Vaisiai

Daržovės

Mėsa ir pupelės

Pieno produktai

Nors riebalai yra geras kalorijų šaltinis, dideli kiekiai gali padidinti viduriavimą. Kiekvienai dienai reikalinga suma priklauso nuo tolerancijos lygio. Žemės ūkio departamento “MyPyramid” JAV rekomenduoja sveikiems suaugusiesiems pridėti mažiausiai penki porcijos riebalų per dieną. Pasirinkimai ir patiekalų dydžiai yra 1 šaukštelis. Sviesto, margarino, aliejaus ar majonezo, 1 valgomasis šaukštas. Salotų padažu ir 1 1/2 šaukštai. Riešutų sviesto.

Riebalai