Niežulys odą iš chloro

Junginiai, kurių sudėtyje yra chloro, saugo baseiną ir kubilą, tačiau cheminė medžiaga kelia tam tikrą pavojų sveikatai. Mažas odos poveikis gali sukelti akių ir odos sudirginimą. Didesnis lygis gali sukelti sunkius nudegimus ir išopėjimą. Chloras taip pat gali pašalinti odos apsaugines alyvas, kurios gali išdžiūti ir niežti.

Poveikis jūsų odai

Poveikis chlorui gali sukelti kontaktinį dermatitą arba odos uždegimą dėl tiesioginio kontakto su dirgikliu. Simptomai gali būti raudonasis bėrimas ir stiprus niežėjimas, taip pat blisteriai sunkiais atvejais. Chloro ir vandens džiūvimas taip pat gali sukelti niežėjimą be bėrimo.

Ką daryti

Kai pradedate niežti iš chloro, išeikite iš baseino ir apribokite cheminės medžiagos poveikį. Su chloru susijęs išbėrimas ir niežėjimas paprastai išsilaiko per dvi ar keturias savaites. Hidrokortizono kremai padeda sumažinti niežėjimą. Sunkiais atvejais gali prireikti kreiptis į gydytoją dėl geriamųjų kortikosteroidų ir antihistamininių preparatų, siekiant sumažinti niežėjimą ir uždegimą.

Kitą kartą

Prieš pradėdami plaukti, pasidengti drėkintuvu, pvz., Petrolatumi, savo kūno vietose, labiausiai jautrioms niežuliui, kad sumažintumėte dirginimą nuo chloro poveikio. Dušas arba maudytis po plaukimo naudojant lengvą drėkinančią muilą. Leisti chlorui likti ant odos po plaukimo gali išdžiūti jūsų oda ir dar labiau pablogėja dirginimas. Po to, kai išdžius duoną, užtepkite odos drėgmę.

Pažeidimo požymiai

Bėrimas, atsirandantis per kelias dienas, kai mirkymas į karštą kubilą, gali būti karšto kubilo folikulitas, odos tipo infekcija. Karšta vonios bėrimas arba kubilų folikulitas pasireiškia tada, kai bakterijos užkrėčia jūsų odą. Niežtinčios dėmės ant odos gali išsivystyti į raudoną, nelygus išbėrimą su pusiau užpildytomis lizdinėmis plokštelėmis aplink plaukų folikulus. Nors bėrimas yra nepatogus, ligonių kontrolės ir profilaktikos centrai praneša, kad per kelias dienas paprastai išvalomi be gydymo.

Chloro lygiai

Tinkamai prižiūrimi karšto vandens kubilai ir baseinai yra mažiau linkę paskleisti bakterijas ir sukelti odos sudirginimą. Pasak CDC, baseino operatoriai turėtų patikrinti chloro ir pH lygį du kartus per dieną. Optimalus chloro kiekis yra nuo 1 iki 3 dalių milijonui. Optimalus pH lygis yra nuo 7,2 iki 7,8. Patikrinkite, ar tinkamai prižiūrimi jūsų baseinas ar sūkurinė vonia, ir dažnai įrenginiai atitinka CDC gaires.