Pakaitalas žiedams

Stikliniai žalumynai yra sveikas maistas, kurio sudėtyje yra vitaminų, mineralų ir skaidulų. Jie padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir kepenų detoksikaciją, teigia dr. Kevinas Weilandas savo knygoje “The Dakota Diet: Health Secrets from Great Plains”. Jis taip pat pažymi, kad kolodai tiekia daug vitamino A, C ir K kartu su manganu ir folatu. Stikliniai žalumynai gali turėti tam tikrų žmonių nemalonių rūstų skonį, ir jie gali šiek tiek pailsėti. Rinkoje yra daug kitų žalių maisto produktų, kurie turi panašių maistinių medžiagų makiažą.

Kailė yra viena galimų žiedinių žalumynų pakaitalų. Jie yra panašūs daugeliu atžvilgių, pažymi Michael T. Murray, ND, savo knygoje “Sutrumpintoji gydomųjų maisto enciklopedija”, išskyrus klevą, kurios lapai yra garbanotieji kraštai ir mažiau tolerantiški šilumai. Kailis taip pat paprastai yra šiek tiek mažiau kartų nei apelsinų žalumynų ir virkite greičiau. Kale yra puikus šaltinis beta karotinas, vitaminai C ir B6 bei manganas. Viena puodelio yra tik 20 kalorijų ir yra geras maistinių skaidulų šaltinis kartu su daugeliu mineralų.

“Chard” yra dar vienas žalias, kuris gali užimti “collards” vietą. “Chard” kilęs iš runkelių šeimos, pasak vegetarų virėjo Debra Daniels-Zeller knygoje “The Northwest Vegetarian Cookbook” ir yra švelnesnė skonio nei collards. Jis taip pat virsta daug greičiau, negu želė, ir tiekia daug vitaminų A, C, E ir K. Šardas taip pat teikia didelį kiekį kasdieninių magnio ir kalio poreikių. Jūs galite pagilinti skardą su česnakais ir svogūnais arba garuoti.

Špinatai yra lengvai surasti ir virti alternatyvą žiedams. Pasak Alano H. Pressmano, doktoranto, knygos “Pilnas idioto vadovas vitaminais ir mineralais”, kai virti švelniai ir skoningai, špinatai suteikia dar daugiau folijos rūgšties nei žiedai. Jame taip pat yra daug geležies, skirtos vegetariškam maistui, taip pat yra daug vitaminų A, C ir K. Špinatuose taip pat yra daug mangano ir magnio. Valgomi špinatai gali lengvai paimti virtų žiedinių žalumynų vietą, o žalius špinatus galima valgyti salotų formoje.

Nors jie turi daug kuklesnį ir išskirtinį skonį, nei kiti šiame sąraše paminėti pakaitalai, garstyčių žalumynai yra dar vienas galimas žalvario pakaitalas. Pagal knygos “The Illustrated Cook’s Ingredientų knygą” “DK Publishing” jie svyruoja nuo šviesiai žalios iki tamsios bordo. Jie paprastai yra dedami į salotas salotose ir nevalgyti vien dėl savo aštrų skonio. Taip pat daug vitaminų A, C ir K, jie gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį, panašų į žiedus.

Kale

Paprastieji

Špinatai

Grybų žalumos