Širdies stentų įvedimo šalutinis poveikis

Koronarinės arterijos liga daugelį metų buvo pagrindinė mirties priežastis Amerikoje. Su šia liga, kraujagyslėse susidaro blokada, kuri tiekia kraują širdžiai. Šie blokadai sumažina kraujo tekėjimą į širdies raumens, kuris galiausiai gali sukelti širdies priepuolį. Širdies stentai yra prietaisai, naudojami šiems užkimšimams gydyti. Stentai yra akių vamzdeliai, dažniausiai pagaminti iš metalo, kurie dedami į širdies arterijas viduje, siekiant sumažinti sustingimą ir stiprinti arterijų sienas. Kaip ir visose medicininėse procedūrose, yra keletas svarbių šalutinių reiškinių, susijusių su širdies stentu.

Krūtinės skausmas

Pagal 1999 metų balandžio mėnesio “Herz” tyrimo straipsnį krūtinės skausmas pasireiškia dažnai po sirdies stadijos, apie kurį pranešė 41 proc. Žmonių per pirmąsias 72 valandas po procedūros. Šį skausmą gali sukelti arterijų sienelių, kuriuose buvo stentas, išsiplėtimas arba spazmai, arba tai gali būti rimto širdies smūgio požymis. Po to, kai yra dedami širdies stentai, žmonėms paprastai skiriamas nitroglicerino tablečių receptas (nitrostatas), jei reikia ištirti skausmą krūtinėje. Svarbu pranešti apie bet kokį krūtinės skausmą, atsirandantį po širdies stento pateikimo, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui, kuris atliko procedūrą.

Palpitacijos ir širdies ritmo sutrikimai

Sirdies stento vieta yra paplitusi – jūsų širdies raumenų pojūtis ar praleidžiamas ritmas. Tai gali atsirasti dėl to, kad pagerėjo kraujo tėkmė, atgaivinusi sužalotus širdies plotus. Palpitacijos taip pat gali rodyti rimtus širdies ritmo sutrikimus, kurie gali būti širdies priepuolio rezultatas. 2013 m. Sausio mėn. “The Scientific World Journal” paskelbtame tyrime nustatyta, kad per pirmąsias 48 valandas po procedūros apie 83 proc. Žmonių, kuriems buvo atliktas širdies stentų įleidimas, turėjo tam tikrą laikino širdies ritmo sutrikimo tipą. Širdies ritmo reikšmę galima lengvai nustatyti elektrokardiograma. Priklausomai nuo širdies plakimo priežasties gali prireikti papildomo gydymo.

Pagrindinis kraujavimas

Po procedūros gali pasireikšti kraujosruva iš stento įterpimo vietos, iš kraujotakos arterijos, kurioje buvo stentas arba iš širdies punkcijos. Jei atsiranda reikšmingas kraujavimas, paprastai jis nustatomas per pirmąsias 12-15 valandų po stento. Svarbių kraujavimo požymių yra galvos svaigimas, silpnumas ir alpimas. Remiantis 2013 m. Vasario mėn. Paskelbtoje apžvalgoje, paskelbtoje “Atvirosios širdies ir kraujagyslių medicinos žurnale”, didelis kraujavimas į stento įterpimo vietą yra 0,15-6 proc. Nors nedažnas, didelis kraujavimas yra labai rimta problema, kuri gali būti pavojinga gyvybei, jei ji nebus gydoma.

Stent okliuzija

Po kardialaus stento įdėjimo kūnas tvirtai reaguoja į prietaiso buvimą. Šis atsakymas kartais yra per daug didesnis, todėl staigus kraujo krešulių susidarymas ir audinių kaupimasis iš dalies ar visiškai blokuoja stentą. Ši komplikacija, vadinama stento okliuzija, kliudo kraujo tekėjimą į širdies raumens, kas dažnai sukelia širdies priepuolį. Nors rizika tęsiasi ir po vienerių metų nuo stentų patekimo į vaistą, greičiausiai pirmosiomis 30 dienų laikotarpiu oklūzija pasireiškia nuo mažiau nei 10 iki 32 procentų stentų, remiantis Amerikos kardiologijos koledžo, Amerikos širdies asociacijos Ir Širdies kraujagyslių angiografijos ir intervencijos draugija. Esant stento užsikimšimui būtina nedelsiant gydyti. Norint atkurti tinkamą kraujo srautą į širdį, gali prireikti skubios koronarinės arterijos šuntavimo operacijos.

Atsargumo priemonės ir rizikos mažinimas

Širdies stento vieta yra rimta, gelbėjimo procedūra. Svarbu laikytis visų stent sveikatos priežiūros komandos nurodymų, kad būtų užtikrintas sėkmingas rezultatas. Visų paskirtų vaistų vartojimas – ypač kraujo krešėjimo vaistai, tokie kaip klopidogrelis (Plavix) ar prasugrelis (Effient), padeda sumažinti komplikacijų tikimybę. Jei turite širdies stentą ir pastebite širdies požymius ar simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Ataka, įskaitant: – skausmą krūtinėje, nesusijusią su vaistiniais preparatais, – pykinimas su vėmimu ar be jo, – per didelis prakaitavimas, blyški odos spalva arba galvos svaigimas, – dusulys.