Yra keptos vištienos sveikiau nei kepta vištiena?

Vištiena yra sveikas baltymų pasirinkimas, ypač jei jūs pašalinate odą prieš valgydami ar valgydami. Grilis ir kepimas gali pagaminti sultingą, kvapnų, sveiką vištieną, tačiau virimo metu virimo metu gaminant maistą gaminama daugiau kancerogenų, todėl jis yra mažiau sveikas pasirinkimas. Tas pats dūminis skonis ir citrina, kuris suteikia kepta vištienai skonį, taip pat kenksmingas. Tačiau, valgydami saikingai ir su virimo būdais, kad sumažintumėte kancerogenų kiekį, jūs vis dar galite mėgautis kepta vištiena.

Visi aukšto rango kaitinimo būdai, įskaitant griliavimą, gamina heterociklinius aminus ir policiklinius aromatinius angliavandenius, o šių dviejų cheminių medžiagų poveikis gali sukelti vėžį. HCA ir PAH gamyba priklauso nuo mėsos rūšies, virimo trukmės, temperatūros ir metodo. Maisto ruošimo būdai, pvz., Kepimas, kad tiesiogiai pakenktų rūkymui ar rūdymui, gamina daugiau PAH nei kiti virimo būdai. Tačiau HCA gamyba vyksta kiekvieną kartą, kai mėsa yra virti temperatūroje virš 300 laipsnių Fahrenheit arba kai jie yra virti ilgą laiką, pavyzdžiui, gerai pagaminta kepta mėsa arba kepimo orkaitėje atveju.

Norėdami sumažinti HCA produkciją kepimo metu, padėkite vištą ant stovo, nes tiesioginis kontakto su karštu metalu paviršius gali padidinti HCA gamybą. Jūs taip pat galite sumažinti kepimo temperatūrą iki mažesnio kaip 300 laipsnių F, nes dėl aukšto virimo temperatūros susidaro HCA. Vištienos grilyje HCA gamyba yra neišvengiama dėl didelio karščio, tačiau jūs galite sumažinti PAH susidarymą, iš dalies kepdami viščiuką mikrobangų krosnelėje prieš virinant, nes trumpesni kepimo terminai reiškia mažiau HCA ir PAH susidarymą. Atsisakykite, kad jūsų vištiena nebūtų išplaunama, nes ją griliate, nes daugiau riebalų išsiskiria, tuo daugiau rūko, padidina PAH susidarymo lygį. Po grilio nupjovimas grūdintomis viščiukų bitėmis taip pat sumažina PAH poveikį. Tiek kepant, tiek kepdami kepkite mėsą, kad sumažintumėte HCA susidarymą.

Nors moksliniai tyrimai parodė, kad didelė HCA ir PAH koncentracija yra pavojinga gyvūnams, dėl to padidėja vėžys, nėra įrodymų, kad šios pasekmės yra susijusios su žmonėmis. Be to, šių tyrimų metu gyvulių poveikis buvo gerokai didesnis nei žmonėms, kuriems būdinga įprasta dieta. Tačiau HCA ir PAH ekspozicija gali padidinti vėžio riziką, net jei nėra įrodymų, kad jis gali sukelti vėžį. 2007 m. Paskelbtame žmogaus vėžio epidemiologinių biologinių žymenų ir profilaktikos tyrime nustatyta, kad HCA ekspozicija padidino kasos vėžio riziką vyrams ir moterims beveik 30 proc. 2005 m. Atliktas vėžio tyrimų numeris buvo žmogaus tyrimas, kuriame nustatyta, kad gero mėsos, kurios sudėtyje yra daug PAH, vartojimas yra susijęs su padidėjusia prostatos vėžio rizika.

Tiek kepimo, tiek kepimo būdai – maži riebalai, ypač jei jūs ištraukite odą iš vištienos, prieš valgydami arba prieš valgydami. Abu gaminimo būdai taip pat reikalauja riboto kiekio pridėtų riebalų. Kad padidintumėte savo vištienos skonį ir drėgmę, pirmiausia marinuotis, nes mėsos skonis absorbuojamas, priklausomai nuo skonio ir rūko. Marinavimas reiškia, kad jums reikia mažiau skonio iš pridėtų padažų, pavyzdžiui, kepsnių padažo, kuriame gali būti daug kalorijų. Su marinuota vištiena, galite išvengti didelio natrio duonos kepta vištienos, kuri taip pat gali padidinti kalorijų kiekį.

Kancerogenai ir virimas

Kancerogenų kiekio mažinimas

Kancerogenų keliamas pavojus

Riebalų turinys ir skonis