Mano 4-erių metų vyras visada yra pavargęs

Vaikai kiekvieną dieną reikalauja tinkamo miego, kad galėtų tinkamai veikti. Ketverių metų amžiaus, kuris, atrodo, yra pavargęs visą dieną, kenčia nuo per mažo miego. Kai yra specifinių simptomų, nuovargis gali būti dėl ligos. Nustačius nutukusį vaiką, kyla kantrybė ir gali prireikti sveikatos priežiūros specialisto pagalbos.

Kiek miego

Elizabeth Pantley, “Nepakankamo miego sprendimo mažiems vaikams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams” autorius, nurodo, kad ketverius metus reikia miegoti per dieną nuo 11 iki 13 valandų. Tai apima nap ir nakties miegą. Kiekvienas vaikas yra kitoks, tačiau jei vaikas miega tokį valandų skaičių kasdien ir vis tiek atrodo pavargęs, globėjai turėtų ištirti kitus veiksnius, įskaitant miego kokybę ir simptomus, kuriuos turi vaikas.

Miego ir sulaikymo

Vaikams, kuriems sunku miegoti ir miegoti, gali būti kasdien nuovargis. Tėvai paprastai žino, ar jų vaikas patenka į šią kategoriją. Vaikai, kuriems būdingi naktiniai siaubai, košmarai ar bendras nerimas apie miegą, gali būti naudingi tėvams ar medicinos patarimams geresniam miegui. Tik medicinos specialistas gali diagnozuoti tikrąjį miego sutrikimą ir padėti gydyti. Vaikai, kurie atsibunda ir nuskaitys į lovą su globėjais, tikriausiai kenčia nuo blogo miego. Jei miegas pakankamai miego, vaikas turi atsibusti gerokai.

Atpažįstant nuovargį

Jei vaikas atrodo mieguistas arba akivaizdžiai turi mažai energijos, jis gali būti pernelyg žemas ir gali būti išvalytas. Ankstyvieji nuovargio požymiai yra atsipalaidavimas, nervingumas, silpnumas, akių nudegimas, sulėtėjusi kalbos raiška, sulėtėjęs mąstymo procesas ir apskritai lėtas judėjimas. Šie anksti požymiai rodo, kad vaikui gali prireikti nėštumo, arba gali tekti eiti miegoti anksčiau nei paprastai. Gydytojai gali nustatyti vaiko ritmą, stebėdami nuovargio požymius ir pažymėdami jo miego modelius. Kai kurie vaikai užmiega greičiau ir lengviau, kai jie nusileidžia ankstyviausiomis nuovargio požymiais. Rasti miego sprendimą, kuris ištaiso vaiko miego trūkumą ir dirba visai šeimai, reikia laiko. Yra daug knygų ir metodų, kuriuos reikia ištirti.

Augimas ir vystymasis

Keturių metų amžiaus žmonės, kurie dalyvauja kasdienėje veikloje, pavyzdžiui, vaikų darželyje ar ikimokykloje, gali būti pavargę. Šiame amžiuje vaikas gali mesti miegą arba lengvai sugauti “antrąjį vėją”, todėl atrodo, kad ji tikrai nėra pavargusi. Vėliau tą dieną, nuovargis pasieks vaiką ir bus labiau pastebimas. 4 metų vyras gali nukentėti augimo spurtu ir reikalauti daugiau miego. Mokymasis naujų fizinių ir psichinių įgūdžių taip pat gali padaryti vaiką labiau pavargęs. Šiame amžiuje vaikai žaidžia kartu, o ankstesniais metais jie grojo šalia kito, aktyvi žaisti gali būti dar sunkesni. Jei nė vienas iš šių klausimų nėra tinkamas, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, kad ištirtumėte medicininius paaiškinimus dėl vaiko nuovargio.

Bet kokį nuovargio problemą galite aptarti su sveikatos priežiūros specialistu, tačiau kai atsiranda daugiau nerimą keliančių simptomų, apsilankymas gydytojui yra būtinas. Ženklai, rodantys, kad nuovargis trukdo normaliam vaiko veikimui arba yra pagrindinė liga, yra tamsūs apskritimai po akimis, svorio netekimas, svorio netekimas, blogas apetitas, netikėtai užmigti, sunku kalbėti, klupti, prastas Bendri variklio įgūdžiai, blogi gražūs variklio įgūdžiai ir fizinės ligos požymiai. Asmenybės ar elgesio pokyčiai – įskaitant nuotaikų svyravimus, pasitraukimą iš socialinių sąlygų ar panašių klausimų – turėtų būti aptariami su sveikatos priežiūros specialistu.

Nerimo simptomai