Ar geriau atsikratyti svorio ar padaryti kardio, kad prarasti svorį?

Riebalų nuostoliai yra viena iš labiausiai paplitusių priežasčių žmonėms. Nenuostabu, kad karštai diskutuojama ir tyrinėta tema, kokia pratybų forma padės jums prarasti labiausiai svorio. Paprastai visas pratybas galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: jėgos treniruotes – su sunkumais, kaip įprasta forma – ir kardio. Kokia forma padės jums prarasti labiausiai svorio nėra lengvas klausimas, į kurį atsakyti.

Kalbant apie svorio praradimą, bendrasis supainiojimo šaltinis yra žodis “riebalai”. Svarbu pažymėti, kad yra didelis skirtumas tarp dietinių riebalų ir kūno riebalų. Riebalai, kuriuos valgote, maitinate riebalus, deginami kaip degalai, o riebalai, kurie renkasi aplink midišą, yra jūsų kūno būdas saugoti visus kalorijų kiekius, neatsižvelgiant į tai, kokį maistą jie gauna. Kai nenaudojate, jūsų kūnas veikia apie 50/50 padalijimą tarp angliavandenių ir riebalų. Tačiau kardioji medžiaga daro jūsų kūną sudeginusi daugiau mitybos riebalų. Nepatinka, tai nebūtinai reiškia, kad jūs prarandate daugiau kūno riebalų.

Tai tiesa, kad galite išdeginti perteklines kalorijas, kurios sumažins jūsų kūno riebalus, važiuojant paleisti – tačiau šis poveikis tęsiasi tik keletą valandų. Sunkioji atletika, tačiau priverčia jūsų kūną tapti labai pageidaujama būsena, pavadinta perviršinio deguonies suvartojimo pertekliumi arba EPOC. Kartais vadinamas “po burnos” efektu, tai reiškia, kad gerai suprojektuota sunkiosios atletikos programa sukels perteklines kalorijas iki 24 valandų po treniruotės.

Svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti projektuojant jūsų širdies ir kraujagyslių sistemą, yra būtent tai, kokio tipo kardio jums pavyks. Bendras nuolatinis širdies ritmas, veikiantis tuo pačiu tempu ilgą laiką, gali būti ne geriausias pasirinkimas. Vietoj to, didelio intensyvumo intervalo mokymasis (HIIT) vis labiau populiarėja kaip svorio praradimo galimybė. HIIT gali ne tik deginti daugiau kalorijų nei pusiausvyrinė, bet ir maždaug pusę laiko.

Ne visi svorio keltuvai yra lygūs. Jei jūsų tikslas yra numesti svorį, laikykitės didelių jungtinių keltuvų, pvz., Tramdučių pritraukimų. Šie pratimai aktyvina daugelį raumenų skaidulų, dėl kurių jūsų kūnas uždega daugiau kalorijų kuro, padedantis jums atsikratyti šio riebalų pertekliaus. Soliariumas, spyruoklės ir karinė spauda taip pat yra sudėtiniai liftai, kurie gali pradėti įveikti jūsų metabolizmą.

Kad gautumėte didžiausią naudą, pabandykite sujungti širdį ir kelnes, išlaikydami tarpas tarp komplektų maždaug minutę, kad jūsų širdies ritmas nepadidėtų. Vienas iš būdų tai padaryti – naudoti grandinės programą. Keletas kombinuotų treniruočių grandinės, nukentėjusios į visas pagrindines raumenų grupes, greitai judantis tarp kiekvieno. Tačiau nepamirškite, kad šis kėlimas neduos jums širdies ir kraujagyslių mokymui naudos širdies sveikatai. Dėl to jūs galbūt norėsite įtraukti abu metodus į savo savaitinę tvarką. Pavyzdžiui, galite pakelti pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį antradieniais ir ketvirtadieniais.

Sumišimas dėl riebalų

“After-Burn” efektas

Cardio stilius

Teisė liftai

Likučio nustatymas