Bėgimas vs stacionarus dviratis

Pasirinkimas tarp važiavimo ar važiavimo ant nejudančio dviračio, kaip širdies ir kraujagyslių pratybos, yra sveikatos ir įpročio dalykas. Yra daug ką pasakyti apie laisvę veikti lauke, nors sunku ginčytis dėl to, kad lengviau važiuoti priešais televizorių. Bet kuriuo atveju, abu yra populiariausi kalorijų degikliai.

Privalumai

Tiek stacionarūs dviračiai, tiek važiavimas turi išskirtinių privalumų, kaip širdies ir kraujagyslių sistemos mokymo būdai. Stacionarūs dviračiai leidžia treniruotis namuose, pašalinant nepalankių oro sąlygų, trukdančių treniruotėms. Stacionarūs dviračiai taip pat turi minimalų poveikį kelio ir kulkšnių. Bėgimas yra vienas iš patogiausių būdų treniruoti, reikalauja šiek tiek daugiau nei bėgimo batelių pora ir tam tikra vieta, kurioje gali važiuoti. Remiantis “Healthdiscovery.net” kalorijų skaičiuokle, dirbant su stacionariu dviračiu ir važiavimo rezultatuose, susidaro panaši suma sudegintų kalorijų. Per 30 minučių 200 pėdų ilgio žmogus sušvelnins 336 kalorijas per vidutinį važiavimą stacionariuoju dviračiu ir 504 kalorijas intensyvesnio treniruotės metu. Esant tokioms pačioms aplinkybėms, važiuojant 5 myliu per valandą, bus deginama 384 kalorijos, o važiuojant 6,7 mylių per valandą bus deginama 528 kalorijos.

Apsvarstymai

Nors moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės gali reguliariai eiti į savo vyresnius metus ir išvengti sužeidimų, jei jie naudoja tinkamą techniką, važiavimas yra didesnis poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai, dėl kurio gali sužeisti ar paūmėti. Patellofemoralinis skausmo sindromas arba “bėgio kelio” yra labiausiai paplitęs traumos sužeidimas tarp bėgikų, sukeliantis pilvo skausmą ir skausmą. Nuolatiniai dviračiai dažnai yra linkę žmonėms, turintiems jau egzistuojantį kelio skausmą, nes jie beveik nieko nekeičia keliuose. Jie taip pat yra naudingi žmonėms, turintiems pusiausvyros problemų, kurie negali važiuoti reguliariu dviračiu, bet nori širdies ir kraujagyslių sistemos naudos dviračiu. Žmonėms, sergantiems plaučių ligomis ar sergantiems širdies priepuoliu, turėtumėte nepamiršti, kad dirbant ar naudojant stacionarųjį dviračiu padidėja širdies ritmas.

Tipai

Veikia bėgimas, tačiau stacionarūs dviračiai būna kelias veisles. Yra standartiniai stacionarūs dviračiai, gulintys dviračiai, dviračiai, kuriuose vairuotojas stovi beveik vertikalioje padėtyje ir dviračių dviračiai, skirti vidaus klasėms. Stacionarūs dviračiai kartais pastatyti su rankenomis, pritvirtintomis prie pedalų, kad būtų galima naudoti viršutinę kūną. Taip pat yra dviračių ritinėliai, kurie leidžia įprastą dviračio važiuoti patalpoje, pavyzdžiui, stovintį dviračiu.

Potencialus

Mokymo funkcija, susijusi su poilsio dviračiu ar važiavimu, yra geresnė sveikata. Nuosekliai naudojant bėgimo dviračiu arba važiavimo metu gali sumažėti svoris, raumenų tonusas, sumažėjęs kraujospūdis, geresnė kraujotaka, stipresni kaulai, didesnė energija ir sveikesnė išvaizda.

Įspėjimas

Jei buvote neaktyvus arba turite sveikatos sutrikimų, prieš pradėdami treniruočių režimą arba važiavimo dviračiu pasikonsultuokite su gydytoju.