Bulgur vs quinoa mityba

Bulgur ir quinoa yra tiek sveiki grūdai, kurie gamina siaubingus sveikuosius šalutinius patiekalus. “Bulgur” yra iš anksto paruoštų krekingo kviečių. Kadangi jis gamina labai greitai, jis sukuria patogų maistą. Kvinoja, techniškai sėkla, kilusi iš augalų, gimtojo į Andus ir pirmą kartą auginama inkų. Kvinoja yra maistingesnė už bulgurą, turinti daugiau kalorijų ir maistinių medžiagų vienai porcijai.

Kalorijos ir dietinis pluoštas

Kvinojoje, kurioje yra 222 kalorijos už puodelį virtų grūdų, yra beveik dvigubai daugiau bulgurų kalorijų, kurių kiekvienoje yra 112 kalorijų. Puodelio taurė, quinoa turi daugiau nei beveik visų makro ir mikroelementų, išskyrus maistą skaidulų. Tačiau, jei valgysite 2 puodelius bulguro, imsite maždaug tokį patį kiekį kalorijų ir maistinių medžiagų, kaip 1 puodelis kvinojos, taip pat 12 gramų maistinės skaidulos, beveik pusė vidutinio paros dozės. Kvinojoje yra 5 gramai mitybinės skaidulos per 1 puodelį. “Bulgur”, turinti didesnį kiekį kalorijų, gali skatinti sotumo efektyvumą, palyginti su kinoju.

Baltymas

Kvinojoje yra 8 gramai baltymų vienoje puodelio, apie 18 procentų paros dozės. “Bulgur” taip pat suteikia vertingų baltymų kiekį, 4 g / 1 puodelio. Per kalorijas bulguryje yra tiek pat baltymų kaip ir kinojoje. Kvinoja yra pilnas baltymas, ty jame yra visos devynios aminorūgščių, kurias žmonės turi gauti iš maisto. Kvinojoje taip pat nėra glitimo, baltymo, kuris sukelia alergines reakcijas ar virškinimo sutrikimus jautriems žmonėms. Bulgur, kaip ir kviečių produktai, yra glitimo.

Vitaminai ir mineralai

Kvinoja yra turtinga vario, magnio ir fosforo, kurių sudėtyje yra beveik 40 proc. Paros dozės. Jame taip pat yra apie 20 proc. Vitamino B-6, folatų, tiamino, riboflavino ir cinko dienos vertės. Tai sudaro 15 proc. Dienos geležies tikslų. Bulgur siūlo panašius vitaminų ir mineralų kiekius mažesniais kiekiais. Kalorijų kalorijų, quinoa šiek tiek didesnis vitaminų ir mineralų, tačiau abu maisto produktai yra vertingi mikroelementų šaltiniai.

Naudoja

Bulgur yra pagrindinė Tabbouleh, klasikinės Vidurio Rytų salotos, sudedamoji dalis. Norėdami paruošti bulgurą, užpilkite verdančiu vandeniu, palikite jį padengti 15 minučių ir ištuštinti. Dėl tabbouleh, paruoškite bulvotę, supjaustykite petražolėmis, pomidorais ir svogūnais, citrinų sultimis, alyvuogių aliejumi, malta česnakais ir druska bei pipirais. Kvinoja turi patrauklų riešutų skonį. Tai skanus grūdų salotose ir supakuotas su padažu ar tahini padažu. Jūs taip pat galite valgyti kaip karštą pusryčių grūdus, papildytą pienu, razinomis ir riešutais ir aromatuotos su šiek tiek cinamono ir medaus.