Maisto produktų, kurių sudėtyje yra angliavandenių, sąrašas

Angliavandeniai patenka į madą, priklausomai nuo momento ramybės dietos. Tačiau angliavandeniai yra esminis bet kokio sveiko mitybos plano komponentas ir turėtų būti pagrindinis dietos kalorijų šaltinis, nes jie yra jūsų pagrindinis energijos šaltinis. Svarbiausia yra įtraukti sveikus angliavandenių šaltinius, kad gautumėte didžiausią maistą kiekvieno įkandimo metu.

Krakmolas: pagrindinis angliavandenių šaltinis

Dauguma žmonių savo angliavandenių gauna iš krakmolo. Šios angliavandenių rūšys laikomos sudėtingomis angliavandenių rūšimis, o tai reiškia, kad jų sudėtyje yra susietų cukrų, ir jie dažniausiai trunka ilgiau. Yra keletas įvairių maisto produktų, kurie yra laikomi krakmolais. Grūdai yra krakmolas ir yra maisto produktai, tokie kaip ryžiai, avižos ir viskas, pagaminta su kviečiais, pvz., Duona arba makaronai, quinoa ir miežiai. Ankštiniai augalai, tokie kaip garbanzo pupelės, pupelės, skaldyti žirniai ir žemės riešutai, taip pat yra krakmolas. Ir, žinoma, krakmolingų daržovių sąraše bus daržovių, tokių kaip bulvės, žirniai, kukurūzai ir žiemos skvošas. Nors angliavandenių kiekis gali skirtis, apskritai viena patiekalo dalis, tokia kaip viskių kviečių duonos gabaliukas arba 1/2 puodelio žirnių arba pupelių, yra apie 15 gramų. Daugelis šių angliavandenių taip pat yra šaltinis Pluoštas, kuris yra angliavandenių tipas, kuris tik iš dalies yra virškinamas kūnu. Kaip ir kompleksiniai angliavandeniai, pluoštas linkęs sulėtinti virškinimą.

Sveiki angliavandeniai vaisiuose ir daržovėse

Vaisiai ir daržovės taip pat yra angliavandenių šaltinis. Tačiau, skirtingai nuo krakmolo, vaisių ir daržovių sudėtyje yra paprastų angliavandenių, kurių vienas ar du cukrus susiriša kartu; šie paprasti angliavandeniai virsta greičiau nei sudėtingi angliavandeniai. Vaisiai, tokie kaip bananai, vynuogės, obuoliai, kantalupa ir apelsinai, viename porcijoje turi daugiau angliavandenių nei daržovės, pavyzdžiui, brokoliai, špinatai, morkos, baklažanai, grybai ir kalyklė. Pavyzdžiui, mažame obuolyje yra 15 gramų angliavandenių, bet 1/2 puodelio porcijos verdant brokolius yra 5 gramai. Vaisiai ir daržovės taip pat yra pluošto šaltinis, taip pat vitaminų ir mineralų šaltiniai.

Pienas yra angliavandenių šaltinis, taip pat

Pavyzdžiui, vaisiai ir daržovės, pienas taip pat yra paprastų angliavandenių šaltinis. Ši kategorija apima ne tik pieną, bet ir jogurtą. 1 puodelis porcijos pieno arba 3/4 puodelio patiekalas jogurto turi 12 gramų angliavandenių. Angliavandenių kiekis piene nesikeičia, nesvarbu, ar geriate ar valgote visą riebalų kiekį, ar riebalų neturinčią versiją. Pienas ir jogurtas taip pat yra geri aukštos kokybės baltymų ir kalcio šaltiniai.

Saldainiai ir rafinuoti angliavandeniai

Saldumynai taip pat yra angliavandenių šaltinis, įskaitant cukrų, medaus, soda, saldainius, pyragus, pyragaičius, spurgos, ledus ir kitus saldumynus. Saldainiuose yra paprastų angliavandenių ar cukraus. Nors rafinuoti angliavandeniai – tokie kaip baltoji duona, balti ryžiai ir baltos spalvos makaronai – yra sudėtiniai angliavandeniai, jie vis dar yra perdirbti maisto produktai. Saldumynai ir rafinuoti angliavandeniai nėra tokie maistingi kaip krakmolas, vaisiai ir daržovės. Jiems trūksta pluošto ir nėra natūralus vitaminų ir mineralų šaltinis. “MedlinePlus” pažymi, kad visada sveikiau gauti vitaminus ir mineralus iš natūralių šaltinių, pavyzdžiui, 100 proc. Visos kviečių duonos arba grūdų avižinių dribsnių, nei iš praturtintų šaltinių.