Mitybos faktai, susiję su žiedlapio lapais

“Cilantro” yra lapinės žalia žolelė, turintis aštrų skonį ir išskirtinį kvapą. Tai yra koriandrinių augalų dalis ir dažnai naudojama meksikietiškame, Azijos ir Karibų jūros regione. Daugelyje parduotuvių “Cilantro” galima įsigyti ištisus metus ir gali būti naudojamas maistui pridėti šviežią skonį. Kaip ir kitos šviežios žolelės, cilindro nauda sveikatai yra keletas.

Mitybos faktai

Cilantro yra beveik kalorijų ir be riebalų. Devyni žolelių šakelės suteikia tik penkias kalorijas. Tačiau toje pačioje porcijoje yra 1350 tarptautinių vitamino A vienetų, dažniausiai beta karotino, ir 62 mikrogramai vitamino K. Tai yra 27 procentai rekomenduojamos dienos dozės vitamino A ir 52 procentai rekomenduojamos paros dozės. Vitamino K.

Vitaminų privalumai

Vitaminai A ir K yra dietai būtini riebaluose tirpūs vitaminai. Vitaminas A yra būtinas normaliai ląstelių diferencijavimui ir sveikai regėjimui. Vitaminas K vaidina svarbų vaidmenį gaminant protrombino – kraujo krešėjimui reikalingą medžiagą. Vitaminas K taip pat reikalingas kaulų formavimui. Kilantro įdėjimas į patiekalą yra paprastas būdas gauti šių svarbių vitaminų šaltinį.

Privalumai žolelių

Žolės, įskaitant ir cilindro, taip pat yra fitocheminių, žinomų dėl savo vaidmens vėžio ir kitų lėtinių ligų prevencijos srityje. Nacionalinis vėžio institutas nustatė, kad cilindro yra tarp žolių, turinčių nuo vėžio savybių, grupės. Taip pat nustatyta, kad cilantro turi savybes, kurios mažina cholesterolio kiekį. Viena papildomos vaistažolių naudos yra ta, kad jie maistui suteikia šviežią ir visiškai skonį, todėl gali padėti jums vartoti mažiau druskos virimo metu.

Cilantro naudojimo būdai

Kilantro nauda sveikatai gali būti tokia paprasta, kaip derinant ją su maistu, kurį jau valgote. “Cilantro” gali būti susmulkintas ir pridedamas prie bet kurio Meksikos patiekalo, kad būtų pridėtas šviežias ir autentiškas skonis. Jis taip pat gali būti naudojamas salsai, guakamoliui arba namams gaminti pesto ar chutney. Taip pat pabandykite įtraukti jį į papjakotus kiaušinius, bulvių salotas, quesadilą, sriubą ar salotas.