Šalutinis poveikis dietos cola

Dietos kola gali atrodyti kaip protinga alternatyva cukraus saldintoms sodoms, o kai kuriais atvejais tai gali būti. Iš dirbtinai saldinto gėrimo yra apie 5 kalorijas už 12 uncijų, lyginant su 150 kalorijų toje pačioje reguliarios kolos porcijoje ir be cukraus, todėl jūsų liemenė atrodytų draugiškai pasirinkta. Tuo tarpu dietiniai gėrimai nėra tokie sveiki, kaip geri, senamadiški vandens, ir jie gali turėti tam tikrą nepatogų šalutinį poveikį.

Kofeino kikelis

Dietos koloje gali būti apie 35-55 miligramų kofeino už 12 uncijų, priklausomai nuo prekės ženklo. Kofeinas yra stimuliatorius, galintis sukelti šalutinius poveikius, tokius kaip nervingumas, dažnas šlapinimasis, drebulys ir nereguliarus širdies plakimas. Jei naktį geriate dietinę kolą, gali atsirasti ir miego sutrikimų. Daugelis žmonių gali saugiai gerti 200-300 miligramų kofeino per dieną.

Platesnė juosmens dalis?

Pasak “Yale biologijos ir medicinos žurnalo” 2010 m. Paskelbtos apžvalgos, nepaisant jų kalorijų neturinčio statuso, dietos soda yra susietos su svorio didėjimu. Tyrėjai atkreipė dėmesį į daugelį tyrimų ir nustatė, kad labiausiai tikėtina, kad dalyviai, kurie gerdavo daugiausia dietos, yra geresni Sutaupyti laiko. Jie taip pat pažymėjo, kad, kadangi dietos soda vartojimas padidėjo visoje populiacijoje, taip yra nutukimo lygis. Tai gali būti dėl to, kad dirbtiniai saldikliai dietos soduose tik iš dalies suaktyvina maistui atsilyginamus būdus smegenyse, paskatindami tolesnį maisto vartojimo elgesį. Be to, dirbtiniai saldikliai, kurie yra kur kas saldesni už natūralų cukrų, traukia smegenis, norėdami saldaus maisto, galbūt padidinti bendrą cukraus kiekį.

Dantų problema

Visuose koluose yra rūgšties, kuri yra bloga naujiena jūsų šypsenai. Šios rūgštys prisideda prie plokštelių susidarymo ir taip pat minkština danties apsauginę emalio dangą. Tai gali paskatinti ertmę ir danties nykimą, sukelti jautrius dantis ar skausmą valgant. Kad padėtumėte išlaikyti burnos ertmės sveikatą, gerkite dietinę kolą šiaudais, kad sumažintumėte skysčio kontaktą su dantimis.

Aspartao klausimas

Dietos kolos dažnai yra saldintos aspartamu, prieštaringu ingredientu. Pasak “Arizona Cooperative Extension” universiteto, nors aspartamas yra patvirtintas JAV maisto ir vaistų administracijos ir paprastai laikomas saugiu, kai kurie žmonės pranešė apie šalutinį poveikį, pavyzdžiui, galvos skausmą, traukulius ir elgesio pokyčius. Tačiau nėra aiškios nuorodos į šį poveikį. Be to, saldiklis nėra saugus žmonėms, kurių sveikatos būklė vadinama fenilketonurija, kuri neleidžia organizmui suskaidyti aspartamo rūgšties fenilalanino. Sukralozė, dar viena dirbtinė saldiklis, būdingas mitybos koluose, neturėjo jokio neigiamo poveikio.