Trumpalaikis be pratimų poveikis

Pratyboms buvo suteikta ilgalaikė nauda, ​​įskaitant sveiką svorio mažinimą, sumažėjusį širdies ligų ir tam tikrų vėžio formų riziką bei psichinės sveikatos gerėjimą. Jei praleidžiate treniruotes – net trumpuoju laikotarpiu – jūs pastebėsite kelis neigiamus padarinius. Stenkitės, kad būtų išvengta šių pasekmių kiekvieną dieną, bent 10-15 minučių.

Nuovargis

Pasak Amerikos sporto medicinos koledžo, nuovargis yra trumpalaikis trumpalaikis poveikis. Daugeliu atvejų tai lemia nenutrūkstamą ciklą: esate pernelyg pavargę naudotis, o tai sukelia dar didesnį nuovargį. Tyrimai, atlikti Gruzijos universitete, rodo, kad net mažo intensyvumo pratimai gali padėti išvengti nuovargio, o silpniems suaugusiesiems tai gali būti geresnis atsakas į nuovargį negu kofeino ar energetinių gėrimų.

Padidėjęs apetitas

ACSM praneša, kad reguliarūs aerobikos treniruokliai, kurie praleidžia keletą treniruočių, gali pastebėti apetito padidėjimą. Širdies ir kraujagyslių uždegimas skatina teigiamus pokyčius alkio ir sotumo hormonų ghrelinui ir peptidui YY. Tai neturėtų būti nenuostabu, kad trūkstant reguliaraus treniruotės neigiamai paveiks apetitą ir pasitenkinimą. Laikui bėgant, šis apetito padidėjimas gali lemti didelį svorio padidėjimą ir padidėjusio svorio ar nutukimo riziką.

Stresas

Trumpalaikis neveikimo poveikis taip pat apima sunkesnį streso valdymą, pažymi ACSM. Streso valdymo draugija teigia, kad reguliarūs fiziniai pratimai gali padidinti endorfinų, neurotransmiterių gamybą, kurie skatina nuotaiką, skatina atsipalaidavimą ir atpalaiduoja streso ir nerimo jausmus. Nors bet kokio tipo pratimas yra geresnis nei nė vienas, aerobinis aktyvumas yra ypač efektyvus gaminant endorfinus. Tokio fizinio krūvio trūksta net trumpą laiką, todėl gali padidėti streso tikimybė.

Blogas miegas

Praleidus treniruotę, sunkiau miegoti ar miegoti. Reguliarus pratimas skatina nuoseklumą miego ciklui ir gali būti veiksmingas nemigos gydymui. ACSM pažymi, kad žmonėms, turintiems silpnus miego įpročius, gali būti sunku miegoti, kai trūksta kelių pratimų. Jei naudojate pratimą kaip gydymo planą, skirtą nemiga, gali atsirasti ypač didelė rizika, kad po miego trunkančių treniruočių trūksta treniruočių.