Ar turėtumėte mirkyti žalius šviežius daržoves vandenyje?

Išvalyti daržoves visiškai prieš juos valgant yra gana nauja problema išsivysčiusiose šalyse, daugiausia dėl patogeninių mikroorganizmų paplitimo. Ar tai, ar šie mikroorganizmai yra labiau patogeniški ar yra išsivysčiusiose šalyse, trūksta deramo nepageidaujamų mikrobų poveikio, yra diskutuojama tarp medicinos ir sveikatos priežiūros institucijų. Nepaisant to, žaliavinių daržovių mirkymas vandenyje yra gana veiksmingas jų sanitarizavimui, nors kai kurioms maistinėms medžiagoms kyla grėsmė išplovimui.

Sanitizavimo svarba

JAV žemės ūkio departamentas rekomenduoja kruopščiai išplauti visus vaisius ir daržoves švariu vandeniu prieš vartojant, kad sumažėtų infekcijos iš patogeninių mikroorganizmų, ypač bakterijų, rizika. Kai kurios bakterijų rūšys gali užteršti gaminius, pvz., Špinatus ir kitus lapuočius daržoves, ir sukelti žmonėms, ypač susilpnėjusioms imuninėms sistemoms, dėl žmonių patiriamų maisto produktų. Pvz., E. coli bakterijos dažniausiai randamos išmatose ir gali sukelti virškinimo trakto simptomus, tokius kaip viduriavimas ir vėmimas, vartojami su daržovėmis ir kitais maisto produktais. Dėl vaisių ir daržovių, kurių sudėtyje yra stipresnės odos ar daugybė įtrūkimų, USDA siūlo nuplauti šepetį ir nuplauti vandeniu.

Actas ir kiti antimikrobiniai preparatai

Dauguma daržovių gali būti veiksmingai išvalytos švariu, tekančiu vandeniu, tačiau tai priklauso nuo daržovių rūšies ir nešvarumų bei pesticidų kiekio augalų išorėje, pagal “Visuomenės sveikatos mitybą: nuo principų iki praktikos”. Ypač purvinas Daržovės arba tie, kurie turi daugybę raukšlių ir įtrūkimų, pavyzdžiui, brokoliai ir žiediniai kopūstai, jų mirkymas vandenyje gali būti efektyvesnis. Daržovių skalavimas arba mirkymas su atskiestu baltu actu – viena dalis acto iki trijų dalių vandens – yra efektyvesnis nei naudojant vandentiekio vandenį. Mokslininkai atrado, kad kruopščiai nuplaunant arba mirkant daržoves praskiestame acte žudo apie 98 proc. Bakterijų, o vandentiekio vanduo ir šveitimas su šepetėliu pašalina apie 85 proc. Kiti junginiai, kurie yra veiksmingi antimikrobiniai preparatai ir tinkami naudoti daržovėse, yra šviežios citrinų sultys, koloidinis sidabras ir jodo tirpalas.

Išplovimas maistingųjų medžiagų

Pavyzdžiui, vitaminas C yra sveikas, todėl jis gali ištirpti vandenyje tirpių maistinių medžiagų, tokių kaip tam tikri vitaminai, mineralai ir fitocheminiai preparatai, kurie turi antioksidacines savybes. Išpjauti Daržovių pjaustymas į smulkius gabalėlius ir tada jų mirkymas yra dar blogesnis, nes daugiau paviršiaus ploto veikia vandens ir oro, kuris taip pat oksiduoja kai kurias maistines medžiagas.

Rekomendacijos

Drėkinančios daržovės, kurios yra ypač purvinos arba padengtos pesticidais, yra veiksmingas jų sanitizavimo būdas, ypač jei pridėta tam tikro acto. Venkite pjaustyti daržoves prieš juos mirkant ir leiskite mirkyti iki dviejų minučių ar mažiau, kad išvengtumėte perteklinio maistingųjų medžiagų išplovimo. Daržovės, tokios kaip brokoliai ar žiediniai kopūstai, kuriuose yra daug plyšių, gali prireikti šiek tiek daugiau laiko.