Mano kelis atsiranda, kai aš laipioju laiptais

Retkarčiais visi susiduria su bendromis popping’ais, o laiptų alpinizmas išilgai sausgyslių jūsų keliuose taip, kad gali pagaminti tokį garsą. Jei reiškinys yra retas, tai paprastai yra nekenksmingas. Tačiau, jei pasikartojimas yra dažnas arba kartu su skausmu, gali būti sužalojimas ar degeneracinė būklė, todėl turėtumėte kreiptis medicininės pagalbos. Gydymas yra būtinas norint išvengti tolesnės žalos.

Jūsų šlaunys arba šlaunikauliukai atitinka jūsų šonkaulį ar blauzdikaulį, kad susidarytų kelio sąnarys. Kelio kaklelis, dar vadinamas kaukolėn, yra skydo formos kaulai, kurie važiuoja per šį jungtį, kad jį apsaugotų. Jūsų keliai padengia didžiąją savo kūno svorį, o šiuose sąnariuose kartais susiduria su daugybe stresų – pavyzdžiui, kai sportuojatės važiuodami ant standaus paviršiaus arba pasukdami. Dvi kietos kremzlės dalys, vadinamos meniskais, yra pritvirtintos prie abiejų kelio pusių ir veikia kaip amortizacinė sistema, skirta kaulų minkštinimui ir sąnario stabilizavimui. Padažnėjimas gali būti susijęs su šio kremzlės pažeidimu ar degeneracija.

Jūsų sąnariuose yra sinoviškais skysčiais – tepalais, kurie apsaugo kaulus nuo žalos, kurią jie patirtų, jei jie taps tiesiai vienas prieš kitą. Šiame skystyje yra anglies dioksidas, deguonis ir azotas. Kai tam tikru būdu ištempsite savo kelius – pavyzdžiui, lipdami laiptais – šios dujos staiga pasislenka iš jungties ir sukelia išsiveržiančius ar sugadintus garsus. Kai pakeliate laiptus, jūs taip pat pakeiskite kelio sąnarių padėtį, o jūsų atsikėlimas gali būti sausgyslių judėjimas, kai jie grįš į savo įprastą padėtį. Be to, minkštasis audinys aplink kelio kartais juda per kelio sąnario kraštą, ir jūs galite jausti pop, kaip jis grįžta.

Kelių išsiveržimas yra vienas iš ašies menstruacijų kremzlės simptomų. Tarp jaunesnių žmonių tai dažniausiai pasireiškia sporto metu, tačiau, kai jūs amžiaus ir jūsų sąnario kremzlės nešioja plonas, įprastas sukimo judesys, pvz., Greitai pasukant stovint, gali sukelti meniska plyšį. Paprastai vis dar galite vaikščioti tokiu plyšimu, bet jūs tikriausiai pajusite skausmą, o sąnarys taps stiprus per kelias dienas. Tikimasi ir patinimas. Jei paliksite tokį sužalojimą negydytu, gali pasireikšti menizės dalis tarp sąnarių kaulų, dėl ko jūsų kelias gali pakilti. Jei atsiranda kelių sąnarių skausmas arba jeigu pasireiškė įvykis, kuris galėjo sukelti tokį plyšimą, pasitarkite su gydytoju. Gydymas gali apimti poilsį, imobilizaciją ir / arba operaciją.

Jei turite artritą, kaulų paviršius jūsų kelio metu tampa vis grubesnis. Nelygusis kaulų paviršiaus ir mažėjančio kremzlės pagalvėlio storis derinys gali sukelti dažną išsiveržimą ar įtrūkimą jūsų keliuose. Jei pasireiškė skausmas iš šio išsiveržimo, gydytojas gali pasiūlyti šiek tiek lengvatos, gydydamas artrito simptomus. Lieknas svoris sumažins jūsų kelio įtampą, o švelnus mankštos lankstumas padės apsaugoti jus nuo sužalojimų.

Kelio struktūra

Benign Popping

Sužalojimas

Senėjimas